Hacker George Hotz, Twitter Stajından İstifa Etti, “Gerçek Etki” Yaratamayacağını Söylüyor – apk haber

George Hotz, 4 haftadan kısa bir süre içinde Twitter'dan ayrıldı.  (Resim: Reuters, George Hotz)

George Hotz, 4 haftadan kısa bir süre içinde Twitter’dan ayrıldı. (Resim: Reuters, George Hotz)

‘Geohot’ olarak da bilinen Hotz, duyuruyu Salı günü takipçilerine “Twitter stajyerliğimi bırakmalı mıyım?” diye soran bir anket yaptıktan sonra yaptı.

Bir iPhone’un taşıyıcı kilidini açan ve PS3’ü jailbreak yapan ilk kişi olarak tanınan Amerikalı bilgisayar korsanı George Hotz, Çarşamba günü Twitter stajından istifa ettiğini duyurdu.

‘Geohot’ olarak da bilinen Hotz, duyuruyu Salı günü takipçilerine “Twitter stajyerliğimi bırakmalı mıyım? Ankete katılanların yüzde 63,6’sı istifa etmemesi gerektiğini söylediği bu anketin sonuçlarına uyacağım” dedi.

Ancak Çarşamba günü tweet attı: “Bugün Twitter’dan istifa etti.”

“Fırsat için minnettarım ama orada yapabileceğim gerçek bir etki olduğunu düşünmemiştim. Ayrıca GitHub’ımın kuruduğunu görmek üzücü. Kodlamaya geri dön!”

Birkaç kullanıcı kararı hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

Bir kullanıcı yorum yaparken, “Bu hiç mantıklı değil. İnsanlar senin kalman ve Elon’un gitmen için oy verdi”, bir başkası sordu, “neden söyleyeceğin gibi anket sonuçlarına uymadın?”

16 Kasım’da Hotz, “paramı ağzımın olduğu yere koyacağını” söylemişti. San Francisco’da yaşamanın maliyeti nedeniyle Twitter’da 12 haftalık bir staj yapıyorum”.

Buna Twitter CEO’su Elon Musk, “Tabii, hadi konuşalım” yanıtını verdi.

Daha sonra 22 Kasım’da Hotz şunları söyledi: “Elon bana işimin bu olduğunu söyledi ve bunu yapmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. 12 haftam var.”

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın