Güney Koreli Yargıç, Terra’nın Kurucu Ortağı Do Kwon’un Eski Ortakları Hakkındaki Tutuklama Emirlerini Reddetti

Seul Güney Bölge Mahkemesinden bir yargıcın, Terra’nın kurucu ortağı Shin Hyun-seong ile birlikte 3 Terra yatırımcısı ve 4 geliştiricinin tutuklama emirlerini iptal ettiği bildirildi.

Güney Kore’nin Yonhap Haber Ajansının 3 Aralık tarihli bir haberine göre Yargıç Hong Jin-Pyo, Shin veya Terra ortaklarının kripto şirketine karşı açılan davayla ilgili kanıtları yok etme riskinin çok az olduğunu söyledi ve Seul Güney Bölge Savcılarının verdiği izinleri reddetti. Ofis 29 Kasım’da yayınlandı. Rapora, şirketin iflas etmesindeki rolü nedeniyle Güney Kore’de yasal işlemle karşı karşıya olan Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon’un ülkeye geri dönme ihtimalinin düşük olduğu da eklendi.

Terra sözcüsü Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, “Seul Güney Bölge Mahkemesi’nin 3 Aralık’ta Güney Koreli savcıların eski Terraform Labs çalışanları için tutuklama emri taleplerini reddetme kararı, savcıların iddialarının asılsız doğasını bir kez daha gösteriyor” dedi.

Güney Kore’deki yetkililer, Ekim ayında Terraform Labs’ın iş başkanı Yoo Mo’yu tutukladı, ancak Yargıç Hong, tutuklamanın “gerekliliğini ve önemini” görmenin zor olduğunu söyleyerek emri 48 saat içinde benzer bir şekilde reddetti. Buna karşın Kwon, adı Interpol’ün Kırmızı Bülten listesine eklendiğinden ve artık uluslararası seyahat için geçerli bir Güney Kore pasaportuna sahip olmadığından milletvekillerinin ve düzenleyicilerin hedefi olmaya devam ediyordu.

İlişkili: Güney Koreli savcılar Do Kwon’u Terra’nın fiyatını manipüle etmekle suçluyor

Kwon, Terra’nın çöküşünün ardından sosyal medyada aktif olmaya devam etti, ancak birçok kripto kullanıcı onu fon kayıpları ve mevcut ayı piyasasını çevreleyen olaylar için doğrudan suçladı. Eylül ayında Terra’nın kurucu ortağı, yetkililerden “saklanmak için sıfır çaba gösterdiğini” söyledi. Daha sonra, FTX ve hapiste ömür hakkında tartışan bir Twitch podcast’inde kötü şöhretli hedge fon yöneticisi ve ilaç başkanı Martin Shkreli ile konuştu.

Yorum yapın