Grayscale Ceo’su, Etf Dönüşümü Başarısız Olursa %20 Gbtc Hisse Geri Satın Alma Seçeneğini Vurguluyor

10 Aralık’ta yatırımcılara gönderilen bir yıl sonu mektubuna göre, Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein, firmanın “GBTC’nin tedavüldeki hisselerinin bir kısmı için bir ihale teklifini değerlendirebileceğini” söyledi. [Grayscale Bitcoin Trust]” ikincisinin borsa yatırım fonu (ETF) dönüştürme süreci sonuçta başarısız olursa. Sonnenshein, “bu tür bir ihale teklifinin GBTC’nin tedavüldeki hisselerinin en fazla %20’si için olacağını” ve hem Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan düzenleyici “rahatlama” hem de hissedar onayı gerektireceğini belirtti.

Grayscale ve yan kuruluşu tezgah üstü yatırım fonu GBTC, 29 Haziran 2022’de Grayscale’in GBTC’yi spot Bitcoin ETF’ye dönüştürme başvurusunu reddetmesinin ardından SEC ile şu anda SEC ile bir davaya karışmış durumda. Sonnenshein tarafından söylendiği gibi, Grayscale açılış brifingini 11 Ekim 2022’de SEC’e sundu ve bir SEC yanıt brifingine yanıtını 13 Ocak 2022’ye kadar sunacak ve son yazılı brifing 3 Şubat 2022’de teslim edilecek. Sonnenshein yatırımcılara, sözlü tartışmaları dinlemek ve davaya karar vermek için üç yargıçlı bir heyet seçilecek.

“Sermayenin bir kısmını hissedarlara iade etme seçeneklerini takip etmekte başarısız olmamız durumunda, şu anda GBTC’yi feshetmeyi düşünmüyoruz, bunun yerine GBTC’yi bir amortismana dönüştürmede başarılı olana kadar devam eden bir itfa programı olmaksızın işletmeye devam edeceğiz.” spot bitcoin ETF’si.

Cointelegraph daha önce, GBTC’nin diğer büyük Grayscale dijital para birimi fonlarıyla birlikte, ana şirketi Digital Currency Group ve riskinden kaynaklanan ödeme gücü endişeleri nedeniyle net varlık değerlerinde veya NAV’lerde %34-%69 oranında iskontoyla işlem gördüğünü bildirmişti. sorunlu kripto para komisyoncusu Genesis Global’e. Yayın tarihinde, GBTC’nin yönetimi altında 10,68 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) var, ancak piyasa değeri başına yalnızca 5,48 milyar dolar değerinde.

Yorum yapın