Google ve Microsoft CEO’ları, Beyaz Saray’da AI Hakkında Tartışmak İçin Aradı – apk haber

WASHINGTON: Salı günü bir Beyaz Saray yetkilisi, Alphabet Inc’in Google, Microsoft, OpenAI ve Anthropic’in baş yöneticilerinin Perşembe günü önemli yapay zeka (AI) konularını görüşmek üzere Başkan Yardımcısı Kamala Harris ve üst düzey Beyaz Saray yetkilileri ile bir araya geleceğini söyledi.

Reuters’in CEO’lara aldığı davet, Başkan Joe Biden’ın “sizinki gibi şirketlerin, ürünlerini halka sunmadan önce ürünlerinin güvenli olduğundan emin olmaları gerektiği beklentisini” kaydetti.

Hızla büyüyen yapay zeka teknolojisiyle ilgili endişeler arasında gizlilik ihlalleri, önyargı ve dolandırıcılığı ve yanlış bilgileri çoğaltabileceği endişeleri yer alıyor.

Nisan ayında, Biden yönetimi, ulusal güvenlik ve eğitim üzerindeki etkisine ilişkin endişeler arttıkça, yapay zeka sistemleri için önerilen hesap verebilirlik önlemleri hakkında kamuoyu yorumlarını aradığını söyledi.

Toplantıya Biden’ın Genelkurmay Başkanı Jeff Zients, Genelkurmay Başkan Yardımcısı Bruce Reed, Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Ulusal Ekonomi Konseyi Direktörü Lael Brainard ve Ticaret Bakanı Gina Raimondo’nun yanı sıra diğerlerinin katılacağını söyleyen Beyaz Saray yetkilisi söyledi. adını vermek istemez.

Yetkili, toplantının “riskleri ve potansiyel zararları azaltan önlemlerle” inovasyonu yönlendirmenin önemini vurgulayacağını söyledi.

Şirketler, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Çok çeşitli sorgulara hızlı bir şekilde yanıt yazabilme yeteneği nedeniyle yakın zamanda halkın dikkatini çeken bir yapay zeka programı olan ChatGPT, 1000’den fazla kullanıcıyla tarihin en hızlı büyüyen tüketici uygulaması haline geldiği için özellikle ABD’li yasa koyucuların dikkatini çekti. Aylık 100 milyon aktif kullanıcı.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın