Google, Play Store Faturalandırma Talimatına Uyumsuzluk İddiası Konusunda CCI Soruşturmasıyla Karşı Karşıya – apk haber

Hindistan Rekabet Komisyonu (CCI) Cuma günü, Google’ın Play Store kullanıcı tercihi faturalandırma politikasına ilişkin CCI kararıyla ilgili iddia edilen uyumsuzluğuna ilişkin bir soruşturma emri verdi.

Karar, Alliance of Digital India Foundation’ın (ADIF) Google’daki Hindistan pazar düzenleyicisine yaptığı bildirimin CCI yönergelerine uymamasına ve “haksız, irrasyonel ve ayrımcı” kullanıcı seçimli faturalandırmayı (UCB) uygulamaya koymasına yanıt olarak verildi.

CCI, Google’ı haksız uygulamalara müsamaha gösterdiği için cezalandırmış ve şirketi bu konuda bazı düzeltici önlemler almaya yönlendirmişti.

Ekim ayında CCI, Play Store politikalarına ilişkin hakim konumunu kötüye kullandığı için Google’a 936,44 Rs tutarında bir ceza vermişti.

ADIF, Google’ın uyumsuzluğuyla ilgili olarak CCİ’ye ulaştı ve yanıt olarak CCI “yalnızca Google’ın uyumluluğuna karşı bir soruşturma yapılması gerektiğini belirtmekle kalmadı”, aynı zamanda “Google’a ayrıntılı bir yanıt vermesi için talimat verdi. veri paylaşımı, veri yönlendirme hükümleri, UCB politikası ile ilgili süreçler ve dahili politikalar hakkında bilgiler dahil olmak üzere, siparişte belirtilen bir dizi sorgu”.

Teknoloji devine, sorulara yanıt vermesi için 4 hafta süre verildi.

Google, Ocak ayında Play Store politikalarında çeşitli değişiklikler yaptı ve CCİ direktiflerine uygun reformlar olarak kullanıcı tercihli faturalandırmayı uygulamaya koydu.

Ancak ADIF’e göre değişiklikler siparişle uyumlu değildi.

ADIF’in sözcüsü değişiklikleri sert bir dille eleştirmiş ve bunları doğası gereği “mantıksız, adaletsiz ve ayrımcı” olarak nitelendirmişti.

ADIF ayrıca değişikliklerin hiçbir şekilde fayda sağlamayacağını ve uzun vadede sadece startup ekosistemine zarar vereceğini savundu.

Başka bir Android davasında Google, CCI tarafından uygulanan 1.337,76 Rs tutarındaki ceza tutarının tamamını ödedi.

Yorum yapın