Google Pixel 7 Serisi ve Pixel 6A Yeni Android Güncellemesi Aldı, Ancak Hindistan’da Hala 5G Desteği Yok – apk haber

Google, diğer akıllı telefonların yanı sıra Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel 6a için bu hafta yeni bir güncelleme sunuyor. Güncelleme, en son Aralık 2022 güvenlik düzeltme ekini ve bir dizi başka iyileştirmeyi getiriyor.

Google’ın bu güncellemeyle Hindistan’daki Pixel cihazlarında 5G’yi etkinleştireceğine inanıldığı için en son Pixel Drop merakla bekleniyordu. Ancak ortaya çıkana göre, ülkede en yeni Google Pixel telefonlar için hâlâ 5G desteğimiz yok.

Google, bize bir zaman çizelgesi vermeden yakında Hindistan’daki bu Pixel telefonlar için 5G güncellemesini sunacağını belirtmişti. Bu nedenle, güncelleme uyarısı ortaya çıktığında, birçok kişi bu güncellemenin nihayet Pixel akıllı telefonları için 5G’ye kapıları açabileceğini düşündü.

Ancak görünüşe göre Google, şirket için Hindistan’da 5G bantlarını etkinleştirecek olan sürümü henüz tamamlamadı. Bir Google sözcüsü, “En erken işlevselliği etkinleştirmek için Hintli taşıyıcılarla aktif olarak çalışıyoruz” dedi. Haber18 Teknoloji Ekim ayında geri

Pixel 7 serisi bu hafta yeni güncelleme alıyor

Yeni Pixel Drop güncellemesi yaklaşık 471 MB boyutunda ve ağ bağlantısı, pil ve şarj performansında iyileştirmeler ve daha iyi sesli arama kalitesi vaat ediyor. Bazı ülkelerdeki Pixel kullanıcıları, Google’ın daha önce onayladığı gibi, Hindistan’da kullanıma sunulmayan OneVPN hizmetini de alıyor.

Hindistan’da 5G, hizmetlerini şimdilik belirli şehirlerde başlatan ve mevcut 4G tarifelerinde yeni nesil bağlantı sunan Jio ve Airtel gibi operatörler aracılığıyla edinilebilir.

Google, Apple ve Samsung, Hindistan’da 5G ağlarını desteklemeyen telefon üreticilerinden bazıları. Hindistan hükümeti, markaları süreçlerini hızlandırmaya zorlayarak bu şirketlerden bir yanıt istedi. Samsung ve Apple piyasaya çıkmaya neredeyse hazır olsa da, Google hala rakiplerinin gerisinde kalıyor.

Google, bu yıl Hindistan’da Pixel 6a’yı da içeren bir dizi Pixel telefon piyasaya sürdü. Ayrıca Google’ın yeni Pixel 7 ve Pixel 7 Pro akıllı telefonlarıyla ülkedeki ilk Pixel amiral gemilerini üç yıl sonra ilk kez piyasaya sürdüğünü gördük. Yeni Pixel 7 serisi, Hindistan’da 59.999 Rs başlangıç ​​fiyatıyla piyasaya sürüldü ve bunları tek 128 GB depolama varyantlarında alıyorsunuz.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın