Google Hindistan İçin Ne Duyurdu? – apk haber

Google Hindistan, operasyonlarının bel kemiği haline gelen gelişmiş Yapay Zeka (AI) ağının yardımıyla gerçek hayattaki kullanım senaryolarını oluşturmaya devam ediyor. Pazartesi günü Hindistan için Google etkinliği, bir kez daha şirketin normal akıllı telefon kullanıcıları için kullanışlı olan becerilerini ve uygulamalarını sergilediği platform oldu.

Google, aramanın ülkedeki işinin ayrılmaz bir parçası olduğunun farkında ve milyonlarca Hintli bunu günlük amaçları için kullanıyor. Google, Hindistan’daki akıllı telefon kullanıcılarına ulaşacak bir dizi özellik duyurdu, ancak işte gözümüze çarpan ilginç özelliklerden bazıları.

YouTube’da Video İçi Arama Yapın

YouTube, birçok kullanıcı için popüler bir arama aracı olma eğilimindedir ve Google bu eğilimin farkına varır. Yakında kullanıcılar bir video içinde belirli bir konuyu arama seçeneğine sahip olacak. Bu şekilde, belirli bir bölümü almak için bir videoda ileri veya ileri kaydırmanız gerekmez.

Sadece ortak arama kelimesini yazın ve YouTube sizi doğrudan videonun o bölümüne götürecektir. Google, bu özellik için bir lansman zaman çizelgesi vermedi, ancak aylar olmasa da önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulması gerekiyor.

Android’de Belgeleri DigiLocker ile Güvenli Hale Getirin

Google’ın Hindistan hükümeti ile yakın ortaklığı, Android akıllı telefonda Aadhaar, PAN Card ve daha fazlası gibi gizli belgelere erişmenin güvenli bir yolunu sunacak.

Android’deki Dosyalar uygulaması DigiLocker platformuyla entegre edilerek bu belgeler için asla endişelenmenize gerek kalmaz. Bu belgeleri bir ekran kilidinin arkasında güvence altına alabilirsiniz ve Google, şirketin bile kimsenin bu belgelere erişimi olmadığını söylüyor.

Tıbbi Reçetelerin Okunmasına Yardımcı Olacak Yapay Zeka

Doktorunuz tarafından verilen reçeteyi çözmek için kaç kez uğraştınız? Bunun her seferinde olduğunu varsayıyoruz. Dolayısıyla, Google bu sorunu çözmüş ve yapay zekanın bu soruna olası en iyi yanıt olduğuna karar vermiş görünüyor. Etkinlik sırasında şirket, akıllı telefonunuzun kamerasının doktor tarafından verilen ilaçların şifresini çözebildiği kullanım durumunun tanıtımını yaptı. Google, uygulamasının henüz ilk aşamalarında olduğundan, son kullanıcının potansiyelini ne zaman kullanacağını söyleyemeyiz.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın