Google, Gmail’de Doğrulanmış Gönderenler için Mavi Onay İşaretlerini Kullanıma Sunacak – apk haber

2021'de kullanıma sunulan BIMI özelliği, bir marka logosunu e-postalarda avatar olarak görüntülemek için gönderenlerin güçlü kimlik doğrulaması kullanmasını ve marka logosunu doğrulamasını gerektiriyor.  (Resim: Google)

2021’de kullanıma sunulan BIMI özelliği, bir marka logosunu e-postalarda avatar olarak görüntülemek için gönderenlerin güçlü kimlik doğrulaması kullanmasını ve marka logosunu doğrulamasını gerektiriyor. (Resim: Google)

Doğrulama onay işaretleri, büyük ölçüde Twitter’ın platformlarında doğrulama satma kararından dolayı son zamanlarda haberlerde yer aldı ve bu da heyecan yarattı.

Google, Çarşamba günü yaptığı duyuruda, kimliklerini doğrulamak için belirli gönderenlerin adlarının yanında mavi bir onay işareti görüntüleyerek çevrimiçi güvenliği artırmayı amaçlayan Gmail’de yeni bir özellik sunuyor.

Yeni özellik, Gmail’in mevcut Mesaj Kimliği için Marka Göstergeleri (BIMI) protokolünü benimsemiş olan şirketler için otomatik olarak etkinleştirilir.

2021’de kullanıma sunulan BIMI, e-postalarda avatar olarak görüntülemek için gönderenlerin güçlü kimlik doğrulaması kullanmasını ve marka logolarını doğrulamasını gerektiriyor. Kullanıcılar artık BIMI’yi benimseyen gönderenler için bir onay işareti simgesi görerek meşru göndericileri taklitçilerden ayırt etmeyi kolaylaştıracak.

Fareyi mavi onay işaretinin üzerine getirdiğinizde, gönderenin profil resminde alan adının ve logonun sahibi olduğunu doğruladığını onaylayan bir açıklama görünür.

Google’a göre güncelleme, kullanıcıların e-posta kaynaklarına olan güvenini artıracak ve herkes için daha iyi bir e-posta ekosistemi oluşturacak.

Google, güçlü e-posta kimlik doğrulamasının istenmeyen e-postaları tespit edip durdurmadaki önemini vurgulayarak, gönderenlerin marka güvenlerinden yararlanmalarını sağlar.

Doğrulama onay işaretleri, büyük ölçüde Elon Musk liderliğindeki Twitter’ın platformlarında doğrulama satma kararından dolayı son zamanlarda haberlerde yer aldı ve bu da heyecan yarattı.

Tech Crunch’a göre YouTube, Pinterest, TikTok ve LinkedIn dahil olmak üzere diğer platformlar doğrulama rozetleri veya ücretli doğrulama onay işaretleri getirdi.

Raporda, yeni Gmail özelliğinin, Google’ın e-posta tabanlı tehditlerle mücadele ve çevrimiçi güvenliği artırma konusundaki en son çabası olduğu da eklendi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın