Google, El Yazısı Doktor Reçetelerinin Okunmasına Yardımcı Olacak Teknoloji Geliştiriyor – apk haber

Yeni teknoloji, eczacılar gibi insanlarla birlikte çalışarak el yazısı tıbbi belgelerin sayısallaştırılmasına yardımcı olmak için geliştirildi.  (Resim: Google)

Yeni teknoloji, eczacılar gibi insanlarla birlikte çalışarak el yazısı tıbbi belgelerin sayısallaştırılmasına yardımcı olmak için geliştirildi. (Resim: Google)

Google’ın yeni AI-ML modeli, reçete sürecinin doğruluğunu ve verimliliğini önemli ölçüde iyileştirerek potansiyel olarak hata riskini azaltabilir ve hasta güvenliğini iyileştirebilir.

Pazartesi günü Hindistan’da düzenlenen ‘Hindistan için Google’ etkinliği sırasında Google, okunması zor olan el yazısı reçetelerdeki ilaçları tanımlayabilen ve vurgulayabilen yeni bir yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi (ML) modelini tanıttı.

Bu yenilikçi araç, reçeteleme sürecinin doğruluğunu ve verimliliğini önemli ölçüde artırabilir, potansiyel olarak hata riskini azaltabilir ve hasta güvenliğini artırabilir.

Özellik, Google Lens’te uygulanır; Bu nedenle, kullanıcılar bir doktor reçetesinin resmini tıklayabilir ve reçete edilen ilaçları ortaya çıkarmak için Google Fotoğraflar’da açabilir.

Yeni teknoloji, süreçte eczacılar gibi insanlarla birlikte çalışarak el yazısı tıbbi belgelerin sayısallaştırılmasına yardımcı olmak için geliştirildi. Ancak, yalnızca bu teknolojinin sağladığı çıktıya dayalı olarak hiçbir karar verilmeyeceğini belirtmek önemlidir. Bunun yerine, uzmanlıklarının yerine geçmek yerine sağlık profesyonellerinin çalışmalarını desteklemek ve geliştirmek için bir araç olarak hizmet etmesi amaçlanmaktadır.

Açıklama hakkında yorum yapan Google, “Bu, eczacılar gibi döngüdeki insanları artırarak el yazısı tıbbi belgeleri sayısallaştırmaya yardımcı bir teknoloji görevi görecek, ancak yalnızca bu teknolojinin sağladığı çıktıya dayalı olarak hiçbir karar verilmeyecek” dedi.

Şirket, el yazısı reçetelerdeki ilaçları tanımlamaya yönelik yeni AI ve ML modeline ek olarak, gelişmiş AI ve ML yeteneklerini uzaktan algılama teknolojisiyle birleştirerek Hindistan’ın tarımsal manzarasının kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını sağlayabilecek bir model geliştirme çabalarını duyurdu.

Ayrıca Google Pay, şirketin dolandırıcılık tespit sistemi tarafından şüpheli bir davranış tespit edildiğinde kullanıcıları bilgilendiren çok katmanlı akıllı uyarılar gibi ek güvenlik önlemleri de getiriyor.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın