Google Duplex on the Web AI Hizmetini Kapatıyor: Bunun Anlamı

Google, 2019’da başlatılan ve müşterilere uçak bileti satın alma veya uçuşlar için check-in prosedürünü kolaylaştırma gibi çeşitli çevrimiçi görevlerde yardımcı olmak için tasarlanmış, yapay zeka destekli bir araç olan Duplex on the Web hizmetini sonlandıracağını söyledi. havayolu web siteleri.

Google, TechCrunch tarafından orijinal olarak belirtildiği gibi, Duplex on the Web destek sayfasını güncelledi. Sayfadaki mevcut açıklamada, “Duplex on the Web kullanımdan kaldırılmıştır ve Aralık 2022 itibarıyla artık desteklenmeyecektir. Duplex on the Web tarafından etkinleştirilen hiçbir otomasyon özelliği bu tarihten sonra artık desteklenmeyecektir.”

Teknoloji devi, hizmeti ilk olarak Google I/O 2019’da çağrıları otomatikleştiren Duplex teknolojisinin bir uzantısı olarak duyurmuştu. Ve kullanım durumu başlangıçta sınırlı olsa da (sinema bileti satın almak gibi), hizmet kademeli olarak genişledi ve veri ihlallerine karşı koruma ve e-ticaret web sitelerinde ödeme yardımı sağladı.

Google, hizmeti neden kapattığına dair bir neden açıklamadı, ancak TechCrunch’a göre, yapay zekayı eğitmenin maliyeti ve kaynak yoğun yapay zeka modellerinde ince ayar yapmanın nedeni bu olabilir. Ayrıca, web sitesi sahipleri tarayıcının bilgilerini dizine eklemesini engellerse, Duplex on the Web’in performansı önemli ölçüde düşebilir. Şirket, Google tarafından yapılmayan cihazlar için Google Asistan ve Google Asistan destekli hizmetleri geliştirmeye daha az yatırım yapmak istiyor.

Bir Google sözcüsü TechCrunch’a şu açıklamayı yaptı: “Dubleks deneyimini geliştirmeye devam ederken, kullanıcılardan ve geliştiricilerden onu nasıl daha da iyi hale getirebileceğimize dair duyduğumuz geri bildirimlere yanıt veriyoruz. Bu yılın sonunda, Duplex on the Web’i geri çevireceğiz ve insanlara her gün en çok yardımcı olan Duplex ses teknolojisinde yapay zeka geliştirmeleri yapmaya tamamen odaklanacağız.”

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın