Google CEO’su Sundar Pichai, Padma Bhushan Ödülünü Aldı – apk haber

Washington, 3 Aralık: Hindistan’ın ABD elçisinden prestijli Padma Bhushan ödülünü alırken, Google ve Alphabet CEO’su Sundar Pichai, “Hindistan benim bir parçam ve onu nereye gidersem gideyim yanımda taşıyorum” dedi.

Hintli-Amerikalı Pichai, Ticaret ve Sanayi kategorisinde 2022 Padma Bhushan ödülüne layık görüldü. Madurai doğumlu Pichai, bu yılın başlarında ödül alan 17 kişiden biri seçildi.

Cuma günü San Francisco’da yakın aile üyelerinin huzurunda Hindistan’ın üçüncü en yüksek sivil ödülünü aldı.

“Hindistan hükümetine ve Hindistan halkına bu büyük onur için derinden minnettarım. 50 yaşındaki Pichai, ödülü Hindistan’ın ABD Büyükelçisi Taranjit Singh Sandhu’dan alırken, “Beni şekillendiren ülke tarafından bu şekilde onurlandırılmak inanılmaz derecede anlamlı” dedi.

“Hindistan benim bir parçam. Nereye gidersem gideyim onu ​​yanımda taşıyorum. (Güvenli bir yere saklayacağım bu güzel ödülün aksine)” dedi.

Pichai, “İlgi alanlarımı keşfetme fırsatım olduğundan emin olmak için çok şey feda eden ebeveynlerle, öğrenmeye ve bilgiye değer veren bir ailede büyüdüğüm için şanslıydım” dedi.

Hindistan’ın San Francisco Başkonsolosu TV Nagendra Prasad da etkinlikte hazır bulundu.

Sandhu tweet attı “Padma Bhushan’ı San Francisco’daki CEO @Google & Alphabet @sundarpichai’ye teslim etmekten mutluluk duyuyorum. Sundar’ın Madurai’den Mountain View’e Hindistan-ABD ekonomik ve teknoloji bağlarını güçlendiren ilham verici yolculuğu, Hintli yeteneğin küresel inovasyona katkısını yeniden teyit ediyor.”

Pichai’nin dönüşüm için teknolojinin sınırsız olanaklarını temsil ettiğini söyledi.

“Dijital araçları ve becerileri dünyanın farklı yerlerinde toplumun çeşitli kesimlerinde erişilebilir hale getirmek için övgüye değer çabalar gösteriyor” dedi.

Başbakan Narendra Modi’nin 3S’leri – hız, basitlik ve hizmeti – birleştiren teknoloji vizyonunu hatırlatan Sandhu, Google’ın Hindistan’da meydana gelen dijital devrimden tam olarak yararlanacağını umuyordu.

Pichai, teknolojik değişimin hızlı temposunu görmek için yıllar içinde birçok kez Hindistan’a dönmenin harika olduğunu söyledi.

Hindistan’da yaratılan yeniliklerin, dijital ödemelerden ses teknolojisine kadar dünyanın her yerindeki insanlara fayda sağladığını söyledi.

“Teknolojinin faydalarını daha fazla kişiye ulaştırmak için birlikte çalışırken, Google ile Hindistan arasındaki büyük ortaklığı sürdürmeyi dört gözle bekliyorum” dedi.

Pichai, işletmelerin dijital dönüşüm fırsatlarını değerlendirdiğini ve kırsal köyler de dahil olmak üzere her zamankinden daha fazla insanın internete erişebildiğini söyledi.

“Başbakan Modi’nin Dijital Hindistan vizyonu, bu ilerleme için kesinlikle bir hızlandırıcı oldu ve Google’ın dönüştürücü yirmi yılda hükümetler, işletmeler ve topluluklarla ortaklık kurarak Hindistan’a yatırım yapmaya devam etmesinden gurur duyuyorum” dedi.

“Kapımıza gelen her yeni teknoloji hayatımızı daha iyi hale getirdi. Ve bu deneyim beni Google’a giden yola ve dünyanın her yerindeki insanların yaşamlarını iyileştiren teknolojiler geliştirmeye yardımcı olma şansına sahip olmamı sağladı” dedi.

Sandhu daha sonra Google ofisini ziyaret etti ve büyük bir toplulukla etkileşimde bulundu. Pichai ve şirketin üst düzey liderliği ona katıldı. Sandhu ayrıca, çoğu Hint kökenli olan Google çalışanlarıyla bir belediye binası için oturdu.

Başka bir tweet’te, “Hindistan’ın teknoloji ve yeniliğe yaklaşımına ilişkin bakış açılarını paylaşan ve ABD ile sinerjiler üzerine inşa eden” Google çalışanları ile mükemmel etkileşim. Sundar Pichai, Global Govt Affairs Başkanı @Karan_K_Bhatia ve ekibine ev sahipliği için teşekkür ederiz,” dedi.

Sandhu ve Pichai, kısa konuşmalarında Hindistan ile Google arasında daha güçlü bir ortaklık için fırsatları özetledi.

Pichai, önünde çok fazla fırsat gördüğünü söyledi.

Hindistan’ın G20 başkanlığını devralmasıyla ilgili olarak Pichai şunları söyledi: “Açık, bağlantılı, güvenli ve herkes için çalışan bir interneti ilerleterek küresel ekonomiyi güçlendirme konusunda fikir birliği oluşturmak için harika bir fırsat. Bu, paylaştığımız ve kendimizi adadığımız bir hedef. seninle ilerlemek için.” Hindistan Perşembe günü G20 Başkanlığını resmen devraldı.

Pichai, “Bu işi birlikte yapma ve teknolojinin faydalarını daha fazla insana ulaştırma fırsatı bulduğum için minnettarım.” dedi.

Google bu yıl, makine öğrenimindeki yeni bir gelişmeyi kullanarak çeviri hizmetine 24 yeni dil ekledi. Bunlardan sekizi Hindistan’a özgü dillerdir.

“İnsanların bilgiye ve bilgiye tercih ettikleri dilde nasıl erişebileceklerini görmek ve dünyanın onlara yeni şekillerde açıldığını görmek çok şey ifade ediyor. Bu yüzden teknoloji konusunda bu kadar iyimser olmaya devam ediyorum ve bu yüzden Hindistan’ın bunu yapabileceğine ve yapması gerektiğine inanıyorum. liderliğini sürdürmektir” diye ekledi. PTI LKJ NSA MRJ AKJ MRJ

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın