Google CEO’su Sundar Pichai, Başbakan Narendra Modi ile Görüştü ve Hindistan’ın Açık İnternet Desteğini Paylaştı – apk haber

Pichai, ülkeye yaptığı ziyarette Pazartesi günü Başbakan Modi ile bir araya geldi.

Pichai, ülkeye yaptığı ziyarette Pazartesi günü Başbakan Modi ile bir araya geldi.

Pichai, Pazartesi günü şirketin AI Teknolojisine dayalı bir dizi gerçek hayat uygulamasını sergilediği Hindistan için Google etkinliğinin bir parçasıydı.

Google ve Alphabet CEO’su Sundar Pichai, bu haftaya Demiryolları, İletişim ve Elektronik ve Bilişim Teknolojileri Bakanı Ashwini Vaishnaw ile ocak başı sohbetinin bir parçası olduğu ve daha sonra Başbakan Narendra Modi ile evinde bir araya geldiği Hindistan ziyaretiyle başladı. . Başbakan Modi’ye teşekkür ederek bu tweet’i paylaştı ve Google’ın Hindistan hükümetiyle devam eden ortaklığından ve Hindistan’ın G20 başkanlığına verdiği destekten bahsetti.

Google, Hindistan’daki dijital devrimi hızlandıran bir dizi projeyi alırken ülke rejimine son derece samimi davrandı.

Akıllı telefon kullanıcılarının çoğu Android’de olduğundan Google, Hindistan’da kullanılmak üzere tasarlanmış çeşitli uygulamaları sergilemek ve aynı zamanda ülkedeki insanların hayatını kolaylaştırmak için Hindistan için Google etkinliğini kullanıyor. Pichai ayrıca şirketin herkes için çalışan açık ve gelişmiş bir bağlantılı internete odaklandığından da bahsetti.

Bugünün ilerleyen saatlerinde, küçük işletmeleri ve yeni kurulan şirketleri nasıl desteklediğimizi, siber güvenliğe yatırım yaptığımızı, eğitim ve beceri eğitimi sağladığımızı, tarım ve sağlık gibi sektörlerde yapay zekayı uyguladığımızı ve diğer öncelikleri tartışmak için Ekselansları Başbakan Modi ile bir araya gelme onuruna sahibim. . Başbakan Modi’nin Dijital Hindistan vizyonu, Hindistan genelinde gördüğümüz ilerlemeyi hızlandırmaya yardımcı oldu ve Hindistan’ın 2023’te G20 başkanlığını devralırken deneyimlerini dünyayla paylaşacağı için heyecanlıyım.

Google’ın Pazartesi günkü etkinliği, tüketicilere karmaşık sorunları çözen basit özellikler sağlayarak Yapay Zeka alanındaki gücünü gösterdi.

Örneğin Google, Hindistan’daki kullanıcılar için çok önemli bir arama aracı olan YouTube’da bir video içi arama başlattı. Google, ülkedeki milyarlarca kullanıcıya hitap eden ve aynı zamanda lakh’ların gelir elde etmesine yardımcı olan akış platformunda insanların video içinde belirli bir konuyu arayabileceğini söylüyor.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın