Google CEO’su Sundar Pichai, Arama Ağı’nın Dünya Kupası Finali Sayesinde 25 Yılın En Yüksek Trafiğini Kaydettiğini Söyledi

Pazar gecesi sadece futbol taraftarları için dikkate değer değildi, aynı zamanda San Francisco’daki insanların da bu olayı neşelendirmek için pek çok nedeni vardı. Alphabet ve Google CEO’su Sundar Pichai tweet attı ve Pazar akşamı heyecan verici FIFA Dünya Kupası finali sırasında oluşan muazzam ilgi sayesinde Google Arama’nın başlangıcından bu yana 25 yıldaki en yüksek trafiğini kaydettiğini söyledi.

Pichai, “Arama, #FIFAWorldCup’ın finalinde 25 yılın en yüksek trafiğini kaydetti, sanki tüm dünya tek bir şeyi arıyordu.”

Dünya Finali aynı zamanda Lionel Messi’nin prestijli kupayı kazanma hayalini nihayet gerçekleştirmesine de damgasını vurdu, bu da onu şimdi spor tarihinin en büyükleri arasına sokan prestijli kupayı kazanma hayalini gerçekleştirdi. Arjantin heyecan verici finali penaltılarda 4-1 kazandı, bundan önce, Messi liderliğindeki takım ilk yarıda 2-0 öndeydi, 80. dakikaya kadar Kylian Mbappe’nin müthiş bir hat-trick’i maçı penaltılara götürdü ve sonunda Arjantin geçti. çizgi.

Pichai ayrıca şimdiye kadarki en büyük oyunlardan biri olduğundan bahsetti.

“Arjantin ve Fransa iyi oynadı. Bonito’ya git. Kimse bunu #messi’den daha fazla hak etmiyor, ben gelmiş geçmiş en iyi oyunu oynayan imho. Ne kuğu şarkısı,” Pichai bu özel oyunu kutlamak için bir tweet daha ekledi.

Google Arama, 1998 yılında Sergey Brin ve Larry Page tarafından kuruldu.

En son verilere göre, Arama yüzde 90’ın üzerinde pazar payına sahip ve Bing gibi rakiplerini geride bırakıyor. Başka bir Pichai takipçisi, “Google, güvenilir gerçek zamanlı güncellemeler sağladı” dedi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın