Google, Aralık’tan İtibaren Etkin Olmayan Gmail, Drive ve YouTube Hesaplarını Silecek – apk haber

Politika değişikliği yalnızca kişisel Google Hesapları için geçerlidir, okullar veya işletmeler gibi kuruluşlar için geçerli değildir.  (Resim: Reuters)

Politika değişikliği yalnızca kişisel Google Hesapları için geçerlidir, okullar veya işletmeler gibi kuruluşlar için geçerli değildir. (Resim: Reuters)

Şirket, bir Google hesabının en az iki yıl boyunca kullanılmaması veya oturum açılmaması durumunda hesabın ve içeriğin Google genelinde silinebileceğini söyledi.

Alphabet Inc’in Google’ı Salı günü, bilgisayar korsanlığı da dahil olmak üzere güvenlik tehditlerini önlemek amacıyla Aralık ayından itibaren iki yıl boyunca kullanılmayan hesapları sileceğini söyledi.

Şirket, bir Google hesabının en az iki yıl boyunca kullanılmaması veya oturum açmaması durumunda hesabın ve içeriğin Gmail, Docs, Drive, Meet ve Takvim’in yanı sıra YouTube ve Google’ı içeren Google Workspace’te silinebileceğini söyledi. Fotoğraflar.

Politika değişikliği yalnızca kişisel Google Hesapları için geçerlidir, okullar veya işletmeler gibi kuruluşlar için geçerli değildir.

2020’de Google, etkin olmayan bir hesapta depolanan içeriği kaldıracağını ancak hesabın kendisini silmeyeceğini söylemişti.

Salı gününden itibaren Google, silinmeden önce etkin olmayan hesapların e-posta adresine ve kurtarma postasına birden fazla bildirim gönderecek.

Geçen hafta Elon Musk, Twitter’ın birkaç yıldır etkin olmayan hesapları kaldıracağını ve bunları arşivleyeceğini söyleyerek, eylemin “terk edilmiş kullanıcı adlarını serbest bırakmak için önemli” olduğunu söyledi.

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın