Goldman Sachs’ın Ftx Çöküşünden Sonra Kripto Firmaları Satın Almak Istediği Bildirildi

Kripto şirketi değerlemeleri son FTX fiyaskosundan etkilenirken, finansal hizmetler şirketi Goldman Sachs, fiyatlar düşükken kripto şirketlerini satın almak veya onlara yatırım yapmak için baskın yapıp milyonlarca yatırım yapmak istiyor.

Goldman Sachs’ta yönetici olan Mathew McDermott, ana akım medya kuruluşu Reuters ile yaptığı bir röportajda, FTX’in çöküşü sektörde daha fazla düzenlemeye ihtiyaç olduğunu vurgularken büyük bankaların bu alanda fırsatlar gördüğünü söyledi.

Yönetici, firmanın şu anda “daha makul fiyatlı” fırsatlar gördüğünü ve bazı kripto şirketleri üzerinde durum tespiti yaptığını da sözlerine ekledi.

FTX fiyaskosu hakkında yorum yapan McDermott, duyarlılık açısından piyasanın aksiliklerle karşılaştığını da kaydetti. Bununla birlikte, geleneksel finans yöneticisi, FTX’in alanın “poster çocuğu” haline gelmesine rağmen, endüstrinin arkasındaki teknolojinin “performans göstermeye devam ettiğini” vurguladı.

FTX tasfiye krizi ve iflas destanı, Kasım ayının başından bu yana kripto alanını alt üst etti. FTX’in çöküşü, güç durumdaki firmaya biraz maruz kalan kripto odaklı şirketleri etkileyen bir domino etkisi yaratmaya devam ediyor. Bu nedenle Goldman gibi kurumsal yatırımcılar, FTX’in etkileri değerlemeleri düşürürken, daha düşük fiyatlarla satın alma ve yatırım yapma fırsatları arıyor.

İlişkili: Goldman Sachs, abone yatırımcılar için dijital varlık sınıflandırma sistemi oluşturuyor

Bu arada Birleşik Krallık merkezli bir dijital banka, kullanıcıları için kripto para alımlarını yasakladı. Bu nedenle, müşterileri Bitcoin (BTC) veya diğer kriptoları satın alamayacak. Bunun dışında kullanıcılar kripto değişim platformlarından da transfer alamayacaklar.

FTX’in çöküşü, alanı ilgi açısından geriletirken, bazı kurumsal oyuncular kurumsal benimsemeyi artırmak için çalışıyor. 6 Aralık’ta kripto şirketi SEBA Bank, Hong Kong ve İsviçre’de kriptonun kurumsal olarak benimsenmesini hızlandırmak için finansal hizmetler şirketi HashKey Group ile ortaklık kurdu.

Yorum yapın