Goldman Sachs Nihai Kripto Karşıtı Mı?

En eski aykırı yatırım bilgeliklerinden biri, sokaklarda kan varken satın almaktır. O kadar kolay olsaydı, kripto yatırımcıları şu anda tüm satın alma fırsatlarında çok mutlu olurdu. Kripto standartlarına göre bile özellikle acımasız olan ayı piyasası sizi rahatsız ediyorsa, bunun için kendinizi hırpalamayın. Kripto para birimi, düzenleyicilerin gölgesinde faaliyet gösteren, hala kanıtlanmamış bir varlık sınıfıdır. Bu yıl %70’in üzerinde değer kaybetmiş bir varlık sınıfı almadığınız için sizi suçlamıyorum.

Bu uyarıları göz önünde bulunduran sessiz bir akıllı para yatırımcısı sürüsü, FTX’in muazzam çöküşünden sonra bile Bitcoin’e (BTC), dijital varlıklara ve kripto altyapı şirketlerine yatırım yapmak için en iyi zamanın şimdi olduğuna inanıyor. Henüz hiçbir şey onaylanmasa da ABD yatırım devi Goldman Sachs, bir yıl süren ayı piyasasının ardından kripto paranın eşit fiyatlandığının sinyallerini veriyor.

Bu haftaki Crypto Biz, Goldman’ın kripto ile ilgisini, Ledger’den yeni bir soğuk cüzdan tasarımı, Blockstream’in ayı piyasasının ortasında düşen değerlemesini ve Three Arrows Capital ile ilgili en son haberleri araştırıyor.

Goldman Sachs’ın FTX çöküşünden sonra kripto firmaları satın almak istediği bildirildi

Goldman Sachs’ın kriptoyu kucaklaması, ABD yatırım devi FTX’in çöküşünün ardından sıkıntılı firmaları satın almaya hazır göründüğü için, ayı piyasası sırasında bile büyüyor gibi görünüyor. Goldman yöneticisi Mathew McDermott, Reuters ile yaptığı bir röportajda, kripto şirketlerinin bugün bir yıl öncesine göre “daha makul bir şekilde fiyatlandırıldığını” ve sektörü düzenleme çağrılarının nihayetinde benimseme için olumlu bir katalizör olacağını söyledi. McDermott, FTX’in kripto için “poster çocuk” haline gelmesine ve iyi bir şekilde olmamasına rağmen, endüstrinin altında yatan teknolojinin “performans göstermeye devam ettiğini” söyledi.

‘iPod’un Babası’, Ledger’ın yeni soğuk kripto cüzdanı oluşturmasına yardımcı oluyor

Merkezi platformların çöküşü, soğuk depolama kripto cihazları sağlamasıyla tanınan donanım şirketi Ledger için bir nimet oldu. Ledger Nano cihazları için yeni sipariş akışının ardından, donanım şirketi bu hafta iPod Classic’in mucidi Tony Fadell ile en yeni cüzdan cihazını tasarlamak için ortaklık kurduğunu duyurdu. Ledger Stax olarak bilinen yeni cüzdanın yaklaşık bir kredi kartı büyüklüğünde olduğu ve büyük bir E Ink ekrana, kablosuz şarj ve Bluetooth desteğine sahip olduğu söyleniyor. Unutmayın: Anahtarlarınız değil, Bitcoin’iniz değil.

Blockstream, %70 daha düşük şirket değerlemesiyle madencilik için fon topluyor

Bitcoin altyapı şirketi Blockstream’in yeni finansman sağlamak istediği bildiriliyor – ancak o da bir ayı piyasası sırasında bunun kolay olmayacağını kabul ediyor. Adam Back liderliğindeki şirket, Ağustos 2021’deki 3,2 milyar $ değerinden %70 daha düşük olan 1 milyar $’ın altında bir değerlemeyle sermaye artırmaya hazırlanıyor. Back’e göre ek finansman, şirketin madencilik kapasitesini ölçeklendirmeye gidecek. Cointelegraph’ın bildirdiği gibi Blockstream, Teksas’ta güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madenciliği tesisi geliştirmek için Jack Dorsey’in Block’u ile çalışıyor.

Terraform çöplüğü iddiaları üzerine anlaşmazlık büyüdükçe 3AC mahkeme celpleri yayınlandı

Federal bir yargıç, Three Arrows Capital’in gözden düşmüş kurucuları Su Zhu ve Kyle Davies’in başarısız hedge fonlarıyla ilgili finansal bilgileri vermeleri gerekeceğine karar verdi. Kuruculara teslim edilecek onaylanmış celpnameler, kurucuların 3AC’nin mali işleriyle ilgili olarak ellerinde bulunan “defterler, belgeler, kayıtlar ve kağıtlar dahil olmak üzere kayıtlı bilgileri” vermelerini gerektirmektedir. Bir zamanlar 10 milyar dolar değerinde olan 3AC, esasen bu yılın başlarında Terra Luna’nın rezil ölüm sarmalının ardından patladı. Bir zamanlar kibirli olan Zhu ve Davies, sonunda firmalarını iflas ettiren bir dizi korkunç ticarete maruz kaldı.

Gitmeden önce: Bitcoin 17.000 $’a ulaştı — Boğa tuzağı mı yoksa rahatlama mitingi mi geliyor?

Bitcoin’in fiyatı, FTX bulaşması yayılmaya devam etse bile son birkaç haftadır oldukça istikrarlıydı. Amiral gemisi dijital varlık, bu hafta başlarında 17.000 doların üzerine çıktı ve piyasadaki gerilemenin en kötüsünün geçtiğine dair temkinli bir iyimserlik yarattı. Bu haftanın Piyasa Raporunda, BTC’nin yakında bir rahatlama rallisi bekleyip bekleyemeyeceğini tartışmak için Marcel Pechman ve Joe Hall ile görüştüm. Ayrıca, pek çok kişinin bu ayın sonunda gerçekleştirmeyi beklediği sözde “Noel Baba” rallisini de bozdum. Tam tekrarı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Crypto Biz, her Perşembe doğrudan gelen kutunuza gönderilen, blockchain ve kriptonun arkasındaki iş dünyasının haftalık nabzıdır.

Yorum yapın