Ftx’ten Sağ Çıkacak Tek Kripto Bitcoin Mi? Bitcoin Maksimalistiyle Röportaj

2022’de FTX’in ve bir dizi başka merkezi finans platformunun çöküşü, en azından bir Bitcoin savunucusu olan Jeff Booth’a göre, Bitcoin (BTC) hariç, kripto ekosisteminin çoğunun merkezileşmesi nedeniyle sonunda çökeceği anlatısını güçlendiriyor. ve yazarı Yarının Fiyatı.

Booth, FTX ve Celsius gibi merkezi kripto platformlarının, geleneksel finansal sistemi tüm doğal kusurlarıyla basitçe kopyaladığına inanıyor.

Booth, Cointelegraph ile yaptığı özel bir röportajda, “Kripto paranın tamamı, halihazırda sahip olduğumuz manipülasyon ve merkezileştirmeye dayalı bir finansal sistemi yeniden inşa etmeye çalışıyor” dedi.

Ölçeklenebilirliği artırmak için ademi merkeziyetçiliği ve güvenliği feda eden protokoller üzerine inşa edildikleri için, geleneksel finansal hizmetlere eşler arası, güvene dayalı olmayan bir alternatif sunmaya çalışan merkezi olmayan finans platformlarının bile başarısız olmaya mahkum olduğunu savunuyor.

Booth, Bitcoin’in merkezi olmayan ve geleceğin finansal sisteminin temel katmanı olacak kadar güvenli kalan tek kripto para birimi olduğunu söylüyor.

“Bitcoin dışında tüm kripto ekosistemi sıfıra gidecek” dedi.

Booth’un neden Bitcoin’in kripto ekosisteminin geri kalanından daha uzun yaşayabileceğine inandığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Cointelegraph’ın YouTube kanalındaki röportajın tamamına göz atın ve abone olmayı unutmayın!

Yorum yapın