Ftx’in Japonya’daki Tüm Operasyonlarını Durdurmak Için 3 Ay Daha Aldığı Bildirildi

Artık feshedilmiş kripto para borsası FTX’in Japon yan kuruluşu, yerel düzenleyicilerden gelecek yıla kadar para çekme ile ilgili sorunları çözmeye devam etmek için onay aldı.

Reuters’in bildirdiğine göre, Japonya Maliye Bakanlığı’na bağlı yerel bir mali düzenleyici olan Kanto Yerel Finans Bürosu, FTX Japonya operasyonlarıyla ilgili bir açıklama yayınladı.

Japon makamı, FTX’in işi askıya alma son tarihini 9 Mart 2023’e kadar erteledi ve orijinal süre sınırını üç ay uzattı. Kasım ortasında, Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) ilk olarak FTX Japonya’dan iş emirlerini 9 Aralık’a kadar askıya almasını talep etti.

Duyuruya göre, Kanto Yerel Finans Bürosu, FTX Japonya’nın şu ana kadar varlıkları emanetten alacaklılara iade edememesi nedeniyle sürenin uzatılması emrini verdi. Düzenleyici, FTX Japonya’nın ticaret sisteminin işlevsiz olmaya devam ettiğini vurguladı.

FTX Japonya daha sonra bir blog gönderisinde en son haberleri doğruladı ve borsanın, firmanın 16 Kasım’da Kanto Yerel Finans Bürosuna sunduğu bir “iş geliştirme planı” ile ilerlediğini belirtti. Borsa, platformun kullanım dışı olduğunu kaydetti. fonksiyonu, “müşterinin varlıklarını hızlı bir şekilde iade etmenin mümkün olmadığını” da sözlerine ekledi.

İlişkili: FTX’e ait Liquid borsası, para çekme işlemi durduktan sonra tüm işlemleri duraklatır

Haber, FTX Japonya’nın 1 Aralık’ta para çekme işlemlerine devam etmek için bir yol haritası yayınlamasından kısa bir süre sonra geldi. Borsa daha önce müşterilerinin varlıklarının FTX’in iflas işlemlerinin bir parçası olmadığını doğrulamıştı. Firma başlangıçta 2022’nin sonuna kadar para çekme işlemlerine devam etmeyi planlıyordu.

Daha önce bildirildiği üzere FTX, Şubat ayında Japon kripto borsası Liquid’i satın aldıktan sonra Haziran 2022’de Japon kolunu başlattı.

Yorum yapın