Ftx Molasında Basılan Nft’ler: Nifty Newsletter, 7–13 Aralık

Bu haftanın haber bülteninde, FTX borsasında barındırılan değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) artık nasıl boş resimler gösterdiğini okuyun. NFT’lerin elmas sertifikası sahtekarlığını nasıl çözebileceğini ve NFT alanının aşırı arz nedeniyle nasıl geride kaldığını inceleyin. Öte yandan, ünlülerin nasıl bir toplu davayla karşı karşıya olduğunu öğrenin. NFT’ler için destek ekleyen klasik medya oynatıcı Winamp’ın yer aldığı bu haftaki Nifty News’i de unutmayın.

Web2 barındırma kusurlarını vurgulayan FTX molasında basılan NFT’ler

Güç durumdaki FTX borsasında barındırılan NFT’ler, kuruluşun çöküşünden etkilendi. FTX iflas başvurusunda bulunduktan sonra, FTX.US alan adı, iflas işlemleriyle ilgili ayrıntıların verildiği bir sayfaya yönlendirildi.

Bu nedenle, platformda barındırılan NFT, orijinal çalışmaları yerine artık boş resimler gösteriyor. NFT’lerin sahipleri, NFT’lerin var olduğunu hala görebilirler. Ancak, satılık NFT’leri listelerken ve hatta cüzdanlarında bile görüntüler görülemez.

Okumaya devam et…

NFT’ler, elmas sertifikası sahtekarlığının çözülmesine yardımcı olabilir

Elmas sertifikası dolandırıcılığı daha yaygın hale geldikçe, bazıları NFT’lerin bu sorunla mücadele etmek için iyi bir çözüm olabileceğine inanıyor. Cointelegraph’a konuşan Diamond Dawn’ın kurucusu Mike Moldawsky, elmas sertifikasyon raporlarının halka açık bir blok zincirine yerleştirilmesi gerektiğini ve belgelerin tahrif edilemeyeceğini söyledi.

Moldawsky’ye göre, Ethereum blok zincirinde çalışan bir elmas sertifikası, tüketiciler ve perakendeciler için değişmezlik, mülkiyet kanıtı ve görünürlük sağlayacaktır.

Okumaya devam et…

NFT pazarı aşırı arz, açgözlülük ve kötü projeler tarafından engellendi: Gary Vee

Sosyal medya gurusu ve NFT destekçisi Gary Vaynerchuck geçtiğimiz günlerde aşırı arz, kısa vadeli açgözlülük ve ortalamanın altında projelerin geçen yıl düşen NFT pazarının nedeni olduğunu savundu. Vaynerchuck’a göre, NFT’lere olan talep yüksek arza ayak uyduramayacak.

Basılan NFT’lerin “gülünç miktarı” nedeniyle Vaynerchuck, NFT alanında 2021’dekine benzer başka bir pazar patlaması yaşama ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Ancak girişimci, hayatta kalacak NFT projelerinin %1-3’ünün olacağını savunuyor sektörün “Amazonları ve eBayleri” olmak.

Okumaya devam et…

Yuga Labs ve Moonpay, ünlülerin NFT promosyonları nedeniyle davayla karşı karşıya

Popüler Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunun yaratıcıları ve kripto fintech firması Moonpay, ünlüleri tüketicileri yanıltmak ve NFT’leri tanıtmak için kullandıkları iddiasıyla dava ediliyor.

Paris Hilton, Snoop Dogg, Justin Beiber ve Madonna gibi ünlüler toplu davada sanık olarak adlandırıldı. Dava, kripto şirketlerinin Hollywood bağlantılarını dijital varlıkları uygun şekilde ifşa etmeden pazarlamak için kullandıklarını iddia eden John T. Jasnoch tarafından açıldı.

Okumaya devam et…

Şık Haberler: Winamp, NFT desteği ekliyor, Atari fizikselleşiyor ve daha fazlası

Klasik medya oynatıcısı Winamp, son güncellemesiyle Ethereum ve Polygon tabanlı müzik NFT’lerine desteğini duyurdu. Müzik çalar 1997’den beri var ve çok çeşitli dosya türlerini desteklediği biliniyor. Öte yandan Crypto.com ve Coca-Cola, 2022 Dünya Kupası maçları sırasında oyuncu ısı haritalarını gösteren NFT’leri başlatmak için ortaklık kurdu.

Okumaya devam et…

NFT alanındaki haftanın en dikkate değer gelişmelerinin bu özetini okuduğunuz için teşekkür ederiz. Aktif olarak gelişen bu alana ilişkin daha fazla rapor ve içgörü için önümüzdeki Çarşamba günü tekrar gelin.

Yorum yapın