Ftx, Ledgerx’in Yanı Sıra Ftx Japonya Ve Ftx Avrupa’yı Da Satmak Için Izin Istiyor

FTX’i temsil eden avukatlar, firmanın Japonya ve Avrupa şubelerini, türev borsası LedgerX’i ve hisse senedi takas platformu Embed’i satmak için bir ABD iflas mahkemesinden izin istiyor.

Avukatlar, 15 Aralık tarihli dosyalamalarında, bu işletmelerin her birinin düzenleyicilerin baskısı altında olduğunu belirtiyorlar;[s] hızlı bir satış süreci” diye ekledi:

“Operasyonlar ne kadar uzun süre askıya alınırsa, varlıkların değerine yönelik risk ve lisansların kalıcı olarak iptal edilmesi riski o kadar artar.”

FTX Japonya, şu anda iş askıya alma ve iyileştirme emirlerine tabiyken, FTX Avrupa’nın lisansları ve operasyonları askıya alındı.

Ayrıca, FTX’in 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunmasından bu yana işletmelerin yaşadığı müşteri ve çalışan kaybına işaret ediyorlar ve bu işletmeleri şimdi satmanın operasyonların yeniden başlamasına izin vereceğine ve dolayısıyla FTX mülkünün değerini en üst düzeye çıkaracağına inanıyorlar.

Avukatlar, bu işletmelerin yakın zamanda satın alındığını ve FTX’ten nispeten bağımsız olarak faaliyet gösterdiğini, bunun potansiyel bir satış sürecini çok daha az karmaşık hale getireceğini söyledi.

Birden fazla potansiyel teklif sahibinin olduğu varsayılırsa, işletmeler için açık artırmalar 21 Şubat’ta Embed ile başlayacak ve diğer üçü bir sonraki ay yapılacak.

Dört işletme için önerilen açık artırma tarihleri. Kaynak: CourtListener

İlişkili: FTX Bahamalar eş CEO’su Ryan Salame, FTX ve Sam Bankman-Fried hakkında düdük çaldı

110’dan fazla tarafın iflas davasına dahil olan 134 şirketten bir veya daha fazlasını satın almakla ilgilendiği söyleniyor ve FTX, FTX’in işletmeleri veya varlıklarıyla ilgilenen karşı taraflarla şimdiden 26 gizlilik sözleşmesi imzaladı.

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu Başkanı Rostin Behnam, firmanın FTX Grubu içindeki diğer şirketlerden esasen “duvarla kapatıldığını” ve “hepsinden daha fazla nakit tuttuğunu” belirterek, özellikle LedgerX, FTX’in iflas işlemleri sırasında bir başarı öyküsü olarak selamlandı. diğer FTX borçlu varlıkları birleştirildi.”

FTX, satışların tüm paydaşların yararına olacağını savunarak, başarısız kripto imparatorluğunun bazı kısımlarını çok fazla değer kaybetmeden veya lisansları kalıcı olarak iptal edilmeden önce satmak istiyor.

Yorum yapın