Ftx Japonya, Müşteri Fonlarını Iade Etmeyi Planlıyor

Artık feshedilmiş olan FTX kripto borsasının Japon yan kuruluşu, müşterilerinin varlıklarının FTX’in iflas işlemlerinin bir parçası olmadığını doğruladıktan sonra para çekme işlemlerine devam etmek için bir yol haritası yayınladı.

Firma, 1 Aralık’ta bir güncelleme sunarak, kripto borsalarının müşteri fonlarını kendi varlıklarından ayırmasını zorunlu kılan Japon düzenlemeleri nedeniyle müşterilerinin varlıklarının FTX Japonya’nın mülkünün bir parçası “olmaması gerektiğini” doğrulayabildiğini belirtti. .

Bu, Bölüm 11 iflas işlemlerinde FTX Grubunu temsil eden hukuk firması Landis Rath & Cobb LLP’ye göreydi.

FTX Japonya, 2 Şubat’ta Japon kripto borsası Liquid’i satın aldıktan sonra bu yılın Haziran ayında piyasaya sürüldü. Borsanın Japon müşterilerine hizmet vermeyi amaçlıyordu.

Ancak, ana şirketinin Kasım ayı başlarında yaşadığı likidite sorunları nedeniyle, ana şirkete benzer şekilde FTX Japonya’da 8 Kasım’da para çekme işlemleri durduruldu.

Günler sonra, Japonya Mali Hizmetler Dairesi 10 Kasım’da FTX Japonya’ya karşı idari işlem başlattığını duyurdu ve yeni mevduat kabul etmek gibi diğer ticari faaliyetlerini askıya almasını ve bir iş geliştirme emrine uymasını emretti.

Şirket daha sonra, 11 Kasım’da FTX Trading’in Bölüm 11 iflas başvurusunun bir parçasını oluşturan 134 şirketten biri olarak listelendi.

O zamandan beri, FTX Japonya birincil odak noktasının para çekme işlemlerini yeniden etkinleştirmek olduğunu iddia etti ve bildirildiğine göre bunu 2022’nin sonuna kadar gerçekleştirmeyi hedefliyor.

İlişkili: FTX’in başarısız olduğu ABD Senatosu komitesi duruşması, düzenleyici otoritedeki boşlukları gün ışığına çıkarıyor

Kullanıcılarının varlıklarının FTX Japonya’nın varlıklarının bir parçası olarak kabul edilmediğinin yakın zamanda onaylanmasıyla, bu onlara, kullanıcıları için para çekme işlemlerine devam etmeleri için etkili bir yol sağlayacaktır.

Firma, “Japon müşteri nakit parası ve kripto para birimi, bu varlıkların nasıl tutulduğu ve Japon yasalarına göre mülkiyet çıkarları göz önüne alındığında, FTX Japonya’nın mülkünün bir parçası olmamalıdır” dedi.

FTX Japan, yönetiminin Japon düzenleyicilerle düzenli diyalog içinde olduğunu ve geri çekilmeleri sürdürme planlarının ilk taslağını göndererek, “kilit kilometre taşları karşılandıkça” düzenli istişarelerin yapılacağını öne sürdü.

Yorum yapın