Ftx Abd Eski Başkanının Kripto Başlangıcını Başlatmak Için 6 Milyon Dolarlık Fon Aradığı Bildiriliyor

Sam Bankman-Fried’in FTX borsasının ve 130 bağlı şirketin tartışmalı düşüşünden sadece bir ay sonra, eski bir üst düzey yöneticinin bir kripto girişimi başlatmak için yatırımcı aradığı bildiriliyor.

The Information’a göre FTX ABD’nin eski başkanı Brett Harrison, büyük yatırımcılar için kripto ticaret yazılımı geliştirecek bir start-up başlatmak için 6 milyon dolarlık fon arayışında. Harrison’ın finansman turu, 60 milyon dolarlık bir değerlemeye karşı olacaktır.

27 Eylül’de Harrison planlarını açıkladı FTX ABD başkanı olarak istifa etmek FTX’in kötü şöhretli düşüşünden bir ay önce bir danışman rolüne geçerken. Sonuç olarak, girişimci, kullanıcıların fonlarının kötüye kullanılmasına doğrudan karışmakla hemen suçlanmadı.

Ancak, FTX çökmesinden sonra, Harrison da SBF ve suç ortaklarının aldatma yoluyla başardıklarına “şaşırdığını ve üzüldüğünü” iddia etti. FTX’in çökmesinin ardından, bir bilgisayar korsanı borsa fonlarının bir kısmına erişmeyi başardı ve aktif olarak çalınan fonları sızdırmaya çalışıyor.

Son zamanlarda, FTX hacker’ının Bitcoin (BTC) mikserini kullandıktan sonra çalınan fonların bir kısmını OKX’e aktardığı tespit edildi.

İlişkili: FTX Japonya, müşteri fonlarını iade etmeyi planlıyor

FTX’in iflas işlemlerine yakalanan 134 şirketten biri olan FTX Japan, müşteri fonlarını iade etmek için bir plan hazırlıyor.

1 Aralık’ta FTX Japonya, Japon düzenlemelerinin zorunlu kıldığı şekilde, kullanıcı varlıklarının borsanın varlıklarından ayrı olduğunu doğruladı.

Şu anda, FTX Japonya birincil odak noktasının para çekme işlemlerini yeniden etkinleştirmek olduğunu iddia ediyor ve bildirildiğine göre 2022’nin sonuna kadar bunu yapmayı hedefliyor.

Yorum yapın