Ftt Yatırımcılarının Menkul Kıymetler Kanunu Ihlalleri Nedeniyle Soruşturulacak Iddiaları

Yakın zamanda kandırılan FTX Tokens (FTT) yatırımcılarına yardım etmek için, hissedar hakları dava şirketi – Schall Hukuk Bürosu – yatırımcıların menkul kıymetler yasalarının ihlali nedeniyle FTX’e karşı iddialarını soruşturma görevini üstlendi.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından yapılan mali dolandırıcılık nedeniyle bir milyondan fazla insanın hayat birikimlerini kaybettiği tahmin ediliyor. Yatırımcıların kayıplarını yasal olarak telafi etmelerine yardımcı olmak için hukuk firması, FTX’i yanıltıcı beyanlarda bulunmak veya önemli bilgileri ifşa etmemekten soruşturmayı planlıyor.

Resmi bir açıklamada Schall Hukuk Bürosu, çeşitli medya yayınlarının FTX-Alameda operasyonlarındaki çatlakları nasıl ortaya çıkardığını ve sonunda FTX’in şirket içi FTT tokenlerinin çökmesine yol açtığını vurguladı.

Hukuk firması, tüm FTT yatırımcılarına, FTT jetonlarının alım ve satımıyla bağlantılı bilgileri paylaşarak sürüşe katılmalarını tavsiye etti. Yatırımcıların, sınıf onaylanmadıkça – mahkemenin çoklu iddiaları yönetmek için toplu davanın en iyi seçenek olduğuna karar vermesi durumunda – bir avukat tarafından temsil edilmediklerini bilmeleri gerekir.

Ayrıca, Tether yöneticileri ve Binance CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao da dahil olmak üzere kripto girişimcileri, SBF’nin FTX’i kurtarmak için proaktif olarak kripto pazarını istikrarsızlaştırmaya çalıştığına inanıyor.

İlişkili: Sam Bankman-Fried’in ailesi artık Stanford Hukuk Fakültesi kadrosunda değil

FTX kısa bir süre önce yatırımcıların kaybettiği paranın izini sürmek için bir adli mali müfettişler ekibi tuttu. Firmanın birincil hedefi, kayıp dijital varlıkları tespit etmek ve kurtarmak için “varlık takibi” yapmaktır.

22 Kasım’da, FTX borçlularını temsil eden hukuk firması Sullivan & Cromwell’in ortaklarından James Bromley, FTX’ten “önemli miktarda varlığın çalındığını veya kaybolduğunu” belirtti. Ayrıca, Chainalysis gibi blockchain analitik firmalarının yargılamanın bir parçası olarak yardım için görevlendirildiğini açıkladı.

Yorum yapın