Foxconn, Haydarabad Yakınında Üretim Birimi Üzerinde Çalışmaya Başladı – apk haber

Foxconn, Pazartesi günü Haydarabad yakınlarındaki Kongar Kalaan’daki yeni elektronik üretim tesisinin temelini attı.

Telangana’nın BT ve Endüstri Bakanı KT Rama Rao, Foxconn’un eyaletteki ilk fabrikalarının 500 milyon doların üzerinde bir yatırımla ortaya çıkacağını ve ilk aşamada 25.000 doğrudan istihdam yaratacağını duyurdu.

Temel atma, Haydarabad’a yaklaşık 35 km uzaklıktaki Kongara Kalan’da Rama Rao ve Foxconn Interconnect Technology Başkanı ve CEO’su Sidney Lu’nun huzurunda gerçekleşti.

Telangana hükümeti ve Foxconn tarafından yapılan ortak açıklamada, yeni tesis, pazarlara birinci sınıf ürünler sunmaya devam etme taahhüdü ve Foxconn Interconnect Technology’nin küresel üretim üssünü çeşitlendirerek küresel genişleme stratejisi için bir kilometre taşı olduğu belirtildi.

“Telangana hükümetinin, Foxconn Interconnect Technology’nin Eyalette yatırım yapmasını ve büyümesini sağlayan uygun bir iş ortamını geliştirmeye yönelik sarsılmaz taahhüdü sayesinde. Önerilen tesis, Foxconn Interconnect Technology’nin Telangana’daki operasyonları için bir merkez görevi görecek ve Foxconn Interconnect Technology’nin üretim kapasitesini artırmasına olanak tanıyacak.”

“Bu projeyi gerçeğe dönüştürmek için Telangana Hükümeti ile Foxconn Interconnect Technology arasındaki ortaklık ve işbirliği, Telangana’nın büyüme öyküsünün yanı sıra Foxconn Interconnect Technology’nin Hindistan’daki büyümesini daha da güçlendirecektir. Telangana Hükümeti ve Foxconn Interconnect Technology, bu yatırımın yalnızca Foxconn Interconnect Technology’nin işine fayda sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda bölgenin genel ekonomik refahına da katkıda bulunacağından emin.”

Son yıllarda Telangana, en dinamik ve ileriye dönük eyaletlerden biri olarak ortaya çıktı ve Hindistan’da yüksek teknoloji üretimi için en çok tercih edilen yatırım yeri konumunu sağlamlaştırdı.

Foxconn Interconnect Technology tarafından önerilen yatırım, Telangana Hükümeti’nin elverişli bir ekosistem oluşturma ve küresel elektronik üretim endüstrisini desteklemek için altyapıyı etkinleştirme çabalarını daha da doğrulamaktadır.

Hon Hai Precision Industry Co. Ltd (Foxconn Technology Group) başkanı Young Liu, 2 Mart’ta Haydarabad’ı ziyaret etmişti.

Başbakan K. Chandrasekhar Rao’yu aramıştı ve toplantı sırasında bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzalandı.

Telangana hükümeti, Foxconn’un Telangana’da bir lakhtan fazla insan için istihdam yaratma potansiyeli olan bir üretim tesisi kuracağını duyurmuştu.

Hükümet, tarihi anlaşmanın 10 yıllık bir süre içinde bir lakhtan fazla insana istihdam yaratma potansiyeline sahip olduğunu belirtmişti.

Daha sonra Young Liu, Başbakan’a Foxconn’un Telangana’da bir üretim tesisi kurmaya kararlı olduğunu belirten bir mektup göndermişti.

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın