Florida, Yaygın Kripto Kabulü Için En Iyi Hazırlanmış Abd Eyaleti: Araştırma

Bu sadece kripto yanlısı düzenlemeler değil, aynı zamanda herhangi bir yargı alanında sürdürülebilir kripto kabulüne izin veren destekleyici bir altyapıdır. Bitcoin (BTC) ATM’lerinin sayısı, blockchain şirketleri ve kripto para birimlerine olan kamu ilgisi gibi faktörler göz önünde bulundurulduğunda Florida, Amerika Birleşik Devletleri’nin kriptoya en hazır eyaleti olarak öne çıkıyor.

ABD, dünya çapındaki toplam kripto ATM kurulumlarının %87,1’ini temsil eden 33.865 Bitcoin ATM’sinden oluşan bir ağa ev sahipliği yapıyor. Buna ek olarak ülke, küresel Bitcoin hash oranının %37,8’ine katkıda bulunuyor ve bu da ABD’yi kriptoda en baskın oyuncu yapıyor. Bununla birlikte, eyalet bazında yapılan bir analiz, 50 eyaletin hepsinin kaçınılmaz ana akım kripto kabulüne eşit şekilde hazır olmadığını ortaya koyuyor.

Invezz tarafından yürütülen araştırma, Florida’yı gelişen kripto ekonomisiyle aktif ilişkisi nedeniyle ABD’nin kripto başkenti olarak görüyor. Miami, 100.000 kişi başına 14,63 ile kişi başına en yüksek Bitcoin ATM’lerinden birine ve 1.000 kişi başına 210,28 Google kripto konusu araması ile kriptoya yönelik en yüksek kamu ilgi oranlarından birine sahiptir.

Florida 9.35 ile kriptoya hazır en yüksek puanı alırken, aşağıda gösterildiği gibi Texas ve Illinois sırasıyla 8.71 ve 8.03 puanlarla hemen altına yerleştirildi.

Kriptoya en hazır 10 eyalet. Kaynak: Invezz

Şaşırtıcı bir şekilde Vermont, Bitcoin ATM’si olmayan tek ABD eyaletidir. Öte yandan, Teksas eyalet çapındaki en büyük kripto ATM ağı olan 4.101 ATM’ye ev sahipliği yaparak bunu telafi ediyor. Wyoming gibi kripto dostu yetki alanları, 20’den fazla kişiyle 100.000 kişi başına en fazla blockchain şirketine sahipken, Kaliforniya 2.670 ile en fazlasına sahip.

ABD eyaletleri kripto kabulü için en az hazırlıklı. Kaynak: Invezz

Bitcoin ATM’lerinin varlığı, genel halkın günlük kripto erişimini ve kullanım yeteneklerini gösterir. Bu bağlamda, Teksas, Kaliforniya ve Florida sakinleri, kripto para birimleri ile en yüksek etkileşim kapsamına sahiptir. Aşağıdaki liste, 100.000 kişi ve 1.000 mil kare başına en yüksek Bitcoin ATM sayısına sahip ilk 10 eyaleti göstermektedir.

ABD eyaletleri en fazla Bitcoin ATM’sine sahiptir. Kaynak: Invezz

Yatırımcılar için kripto benimsemenin geleceği, devlet vergilerinin yumuşaklığına da bağlı olacaktır. Şu anda, ABD’de Washington, Wyoming, Güney Dakota, New Hampshire, Alaska, Nevada, Texas, Tennessee ve Florida dahil olmak üzere dokuz eyalet yatırımcılara %0 sermaye vergisi kazancı sunuyor.

İlişkili: ABD kripto borsaları Bitcoin çıkışına öncülük ediyor: Bir haftada 1,5 milyar doların üzerinde BTC çekildi

Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC), bankaları kriptoda “ortaya çıkan riskler” konusunda uyardı ve sektörden kripto şirketleriyle uğraşırken “temkinli bir yaklaşım” benimsemelerini istedi.

Risk yönetimini tartışırken OCC, kripto firmalarındaki uygulamaların “henüz sağlam olmadığını” söyledi ve kripto ekosisteminin geçen yılki birkaç çöküş sırasındaki hazırlıksızlığının altını çizdi.

Yorum yapın