Fintech Şirketi Zelf, Kripto Şarjlı Anonim Visa Banka Kartını Piyasaya Sürdü

Amerikan fintech şirketi ZELF, Visa’nın dünya çapındaki 80 milyon noktasından herhangi birinde kullanılabilecek anonim bir Visa banka kartını piyasaya sürdü.

ZELF’in en son girişimi, kullanıcıların yalnızca adları, e-postaları ve telefon numaralarıyla ABD doları çek hesabı açmalarına izin verecek ve onları sosyal güvenlik numarası ve adres kanıtı gibi belgeler sağlamak zorunda kalmayacak. Fintech şirketine göre, potansiyel müşteriler bir çek hesabı açabilir ve 30 saniye içinde Apple Pay ve Google Pay ile çalışan anonim bir sanal banka kartına sahip olabilir.

Visa banka kartı sahipleri, hesaplarını geleneksel elektronik ödemeler, para ve banka havaleleri veya kripto ödemeleri yoluyla finanse etme seçeneğine sahip olacak. Şimdilik, kullanıcılar çek hesaplarına ve banka kartlarına USD Coin (USDC), Tether (USDT) ve Ether (ETH) cinsinden para yatırabilirler. Şirket, yıl sonuna kadar kataloğuna 20 popüler jeton daha eklemeyi planladığını söyledi.

ZELF’in Visa ile işbirliği, kripto ile işlem yapma söz konusu olduğunda kullanıcılar için gizlilik ve güvenliğe öncelik vermeyi amaçlıyor.

ZELF’in kurucusu ve CEO’su Elliot Goykhman, doğrulama gereksinimlerinin azaltılmasının daha fazla müşteri çekeceğini ve banka hesabı olmayan küresel nüfusun finansal hizmetlere erişmesine yardımcı olacağını söyledi.

İlişkili: Visa, FTX ile banka kartı programını sonlandırıyor

Bir ayı piyasasında olmasına rağmen, kripto kartları ve kripto hediye kartlarından kripto gıda dağıtım portallarına kadar değişen kripto ödeme yöntemlerinin benimsenmesinde büyüme oldu.

Visa, kripto benimseme ve artan kripto kullanım durumları söz konusu olduğunda kritik bir rol oynuyor gibi görünüyor. Ekim ayında Visa, şirketin kripto ekosistemindeki ayak izini genişletmeyi planladığını öne süren ticari marka başvuruları yaptı. Ticari marka başvuruları, şirketin dijital, sanal ve kripto para birimi işlemlerinin yanı sıra misli olmayan jetonları ve sanal ürünleri yönetme niyetini ortaya koyuyor.

27 Ekim’de Cointelegraph, Visa’nın Blockchain.com ile kayıt veya yıllık ücret ve işlem ücreti olmadan kripto banka kartları sunmak için ortaklık kurduğunu ve kullanıcıların tüm kripto satın alımlarında %1 kazanmalarına izin verdiğini bildirdi.

Yorum yapın