Fd Ve Emlak Yatırımı: Y Kuşağı Için Hangisi Daha Iyi Emeklilik Seçeneği?

FD vs Gayrimenkul yatırımı, tartışma devam ediyor. Gayrimenkul ve sabit mevduatlar (FD’ler), her ikisi de uzun vadeli yatırım olarak kabul edilmiştir, bunların her birinin kendi avantajları vardır. Sonuç olarak, ilgili tüm faktörleri tam olarak anlamak, en iyi yatırım kararını vermenize yardımcı olacaktır. Sabit mevduat (FD) çekici bir seçenektir. Öte yandan, zamanla değer kazanacak bir varlığa sahip olmak istiyorsanız gayrimenkul yatırımı yapmayı düşünmelisiniz. Y kuşağı için hangisi daha iyi emeklilik yatırım seçeneği? Uzmanlar bu konuda ne diyor.

Avanta India MD Nakul Mathur, geçmişte FD’lerin tercih edilen yatırım seçeneği olduğunu söyledi. Ancak yatırımcılar, yüksek getiri elde etmek için gelişmiş bir varlık sınıfı olarak ticari gayrimenkulün önemini fark etmeye başlıyor.

“GYO fonlarının ortaya çıkmasıyla, A sınıfı ticari gayrimenkullere yatırım yapmak çok daha kolay hale geldi ve ortalama bir orta sınıf ailenin yatırım portföyünde yer alabilir. Yinelenen kira geliri ve cazip sermaye kazancı sağlayan ofis stoklarına, perakende birimlerine, mağazalara ve diğer mülklere artan bir ilgi var. Alıcılar ve yatırımcılar, ticari varlıklar yatırım getirisi açısından diğer yatırım stratejilerinden daha iyi performans gösterebilir. Ticari alanlar, FD’den çok daha yüksek yatırım getirisi sağlıyor” dedi.

FD’ler, piyasa dalgalanmalarından etkilenmeyen garantili getiriler sağlar. Öte yandan, gayrimenkul, muazzam bir servet biriktirmenize yardımcı olabilecek yüksek getirili bir yatırımdır.

“Geleneksel anlamda, her yıl kira oranlarında tutarlı bir artışa izin veren konut binaları için sözleşmeler yapılabilir. Ticari gayrimenkulün bir diğer avantajı da hiçbir zaman eskimeyecek olmasıdır. FD’ler, piyasa dalgalanmalarından etkilenmeyen garantili getiriler sağlar. Bir FD’deki getiriler garanti edildiğinden, ürününüzü çeşitlendirebileceksiniz. yatırım portföy. Gayrimenkul, kartlarınızı doğru oynarsanız muazzam bir servet biriktirmenize yardımcı olabilecek yüksek getirili bir yatırımdır. RPS Group Ortağı Suren Goyal, “Gayrimenkul yatırımı çok sayıda kar fırsatı sunuyor” dedi.

Goel Ganga Developments Direktörü Anurag Goel, eş zamanlı olarak, gayrimenkule zaman içinde yatırım yapmanın, onu doğru piyasa koşullarında sattığınızda yüksek kar elde etmenize yardımcı olabileceğini söyledi.

Mülkünüzü kiraya verebilir ve aylık gelir elde edebilirsiniz. Bu aynı zamanda kademeli olarak güvenilir bir gelir kaynağı oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Sonuç olarak, ilgili tüm faktörleri tam olarak anlamanız, sizin için en iyi yatırım kararını vermenize yardımcı olacaktır, diye ekledi.

Geleneksel yatırımlar, en güvenli yatırımlar oldukları için uzun süredir FD’ler, altın veya arsalarda/dairelerde gayrimenkul olmuştur.

Ankit Aggarwal, MD, Devika Group, kişinin yatırım portföyünde gayrimenkul sahibi olmasının akıllıca bir yatırım işareti olduğunu söyledi. Arsa ise değeri zamanla yükselir ve emekli olduğunuzda değerli bir varlığınız olur. Kaç yıllık kira getirisi olursa olsun aktif değeri üzerinden satılabilir.

Hepsini yakala İş haberleri, Piyasa Haberleri, Flaş Haber Olaylar ve Son Haberler Live Mint’teki güncellemeler. İndir Nane Haber Uygulaması Günlük Piyasa Güncellemelerini almak için.

Daha
Az

Yorum yapın