Falconx, Ftx’e Maruz Kalmanın ‘Ipoteksiz Nakit Eşdeğerlerinin’ %18’Ini Temsil Ettiğini Söylüyor

Kripto para ticaret şirketi FalconX, FTX’in çöküşünde kayıplar yaşadığını açıkladı.

Şirkete göre, FTX’te kilitlenen varlıkları, “ipoteksiz nakit eşdeğerlerinin” yalnızca %18’ini temsil ediyor. Ancak şirket, bu oranın karşı taraf maruz kalma limitleri dahilinde olduğunu da sözlerine ekledi.

FalconX, şu anda iflas etmiş FTX’e maruz kalmasına rağmen, müşterileri için günlük ticaret hacminde “milyarlarca doları” kolaylaştırmaya devam ettiği için mali durumunun güçlü kaldığı konusunda ısrar etti. Şirket ayrıca aylık hacminin “aydan aya %80+” büyüdüğünü iddia etti.

FTX bakiyelerinin %0 iyileşme senaryosunda FalconX, dijital varlıklarda en iyi sermayeye sahip firmalardan biri olmaya devam ediyor” dedi ve %4 borç-özkaynak oranıyla “oldukça likit” olduğunu ve Bilançonun %80’i denetime tabi ABD bankalarında.

FTX çöküşündeki kayıplara rağmen FalconX, Genesis, Alameda Research veya BlockFi’ye maruz kalmadığını savundu.

İlgili: CZ ve SBF, başarısız FTX/Binance anlaşması nedeniyle Twitter’da karşı karşıya geldi

FTX’in aniden kapanmasından bu yana, bazı kripto para birimi şirketleri başarısız borsaya maruz kalma durumlarını hafife alırken, diğerleri yatırımcılarına ve müşterilerine çöküşün kendileri üzerindeki etkisi hakkında yalan söylerken yakalandı.

Başlangıçta varlıklarının çoğunluğunun FTX’te saklandığını reddeden BlockFi, 28 Kasım’da Bölüm 11 için iflas başvurusunda bulundu.

5 Aralık’ta, blok zinciri tabanlı kurumsal sermaye piyasası Maple Finance, FTX’in çöküşünün ardından mali durumu yanlış beyan ettiği iddiasıyla Orthogonal Trading ile tüm bağlarını kesti. Maple Finance’e göre, Orthogonal Trading “etkin bir şekilde iflas etmiş durumdayken faaliyet gösteriyordu.”

Yorum yapın