Ethereum Ve Litecoin Hamle Yaparken, Bitcoin Fiyatı Daha Sağlam Bir Zemin Arıyor

Kripto fiyat hareketi son birkaç aydır zorlu geçti, ancak nihayet birkaç yeşil filiz ortaya çıkmaya başladı.

Bitcoin (BTC) düşüş trendinde kalırken, fiyatı son zamanlarda 17.000$ seviyesinde destek buldu ve 16.700$-17.300$ aralığındaki ping-pong fiyat hareketi, tacirlerin birkaç altcoinde bazı ilginç kurulumlar yapmasına izin veriyor gibi görünüyor.

Haftalık zaman diliminde ortaya çıkan bazı cazip modellere hızlıca bir göz atalım.

Litecoin’in halving hopiumunun zamanı geldi mi?

LTC/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in bir çatalı olan Litecoin (LTC), 2015 ve 2019’da olduğu gibi, ödül halving gerçekleşmeden birkaç ay önce yükseliş eğilimi gösteriyor.

Litecoin’in bir sonraki ödül yarılanmasına 237 gün kaldı ve görünüşe göre altcoin yarılanma öncesi biraz heyecan yaşıyor. 6 Kasım’dan bu yana LTC %58,6 arttı ve önceki yarılanmalarda meydana gelen üçlü fiyat hareketini yansıtmaya başlıyor.

Günlük zaman dilimindeki Guppy Çoklu Hareketli Ortalama (GMMA) göstergesi de yeşile döndü – bu nadiren olur.

Teknik analiz açısından, LTC daha yüksek dipler, konsolidasyon ve boğa bayrağı kırılmaları eğilimini sürdürüyor ve ardından daha fazla konsolidasyon geliyor.

LTC mevcut piyasa yapısını korur ve 20 günlük hareketli ortalama boyunca ilerlemeye devam ederse, fiyatı halving öncesi 100-125$ bölgesine kadar çıkabilir.

Eter kendi yolunu çiziyor

ETH/BTC haftalık zaman çerçevesi bazı dikkate değer gelişmeler gösteriyor. Nasıl görüldüğüne bağlı olarak, hoş bir ters baş ve omuz oluşumu olabilir.

ETH/BTC 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Haftalık ETH/BTC’nin devasa bir “tut-kaldır” paterni gösterdiği de iddia edilebilir.

ETH/BTC haftalık grafiği. Kaynak: TradingView

Litecoin gibi, ETH/BTC haftalık çiftindeki GMMA göstergesi de yaklaşık dört aydır olan 8 Ağustos’tan bu yana parlak yeşil.

ETH/BTC haftalık grafiği. Kaynak: TradingView

Ether’in ABD doları ve BTC çiftindeki fiyat hareketi, özellikle daha geniş pazarın durumu göz önüne alındığında, kaşları kaldırıyor.

Bu kısa vadeli yükseliş görünümüne rağmen, ETH’nin fiyatı, Ethereum blok zinciri sansürü, ABD Dış Varlıklar Kontrol Ofisi uyumluluğu, ETH’nin sözde deflasyonist Birleşme sonrası ortamındaki performansı ve ABD Menkul Kıymetlerinin olasılığına ilişkin endişeler gibi kırmızı bayraklardan etkilenebilir. ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu, Ether’in bir emtia olduğuna bakış açılarını değiştiriyor.

Zincir üstü veriler ilginç bir hikaye anlatıyor

Zincir üzerindeki verilere bakmak biraz renk sağlar. Glassnode’dan alınan veriler, 7 Kasım’dan bu yana bakiyeleri 32 ETH, 1.000 ETH ve 10.000 ETH’den fazla olan Ethereum adreslerinin yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

ETH adres bakiyeleri. Kaynak: cam düğüm

Geri tepme küçük olsa da, yeni Ethereum adresleri, günlük aktif kullanıcılar, çeşitli denge kohortlarındaki artışlar ve kar elde edenlerin yüzdesi gibi büyüme metriklerine dikkat etmek önemlidir, çünkü bunlar sonunda trend ve duyarlılıkta bir değişikliği işaret edebilir.

Bu ölçümleri işlem hacimleri, fiyat ve diğer teknik analiz göstergeleriyle karşılaştırmak, yatırımcıların ETH’de pozisyon açmanın iyi bir fikir olup olmadığı konusunda daha kapsamlı bir görüş elde etmelerine yardımcı olabilir.

ETH’nin MVRV Z-Skoru da birkaç sinyal veriyor. Bitcoin on-chain analizine benzer şekilde, MVRV Z-Score, varlığın mevcut piyasa değerine karşı yatırımcıların onu satın aldığı fiyatı inceler.

Metrik, bir varlığın gerçeğe uygun değerine göre ne zaman aşırı veya düşük değerli olduğunu önerebilir ve piyasa değeri, gerçekleşen sınırdan önemli ölçüde yüksek olduğunda piyasa zirvelerine işaret etme eğilimindedir.

Aşağıdaki üç yıllık MVRV Z-Skor tablosuna göre, Z-Skor tekrar yeşil bölgede.

ETH MVRV Z-Skoru. Kaynak: cam düğüm

İlişkili: Dikkatli yaklaşın: ABD bankacılık düzenleyicisinin kripto uyarısı

Piyasadaki belirsizlik, sıkı kripto düzenlemesi ile ilgili endişeler ve çözülmemiş iflas, iflas ve FTX fiyaskosundan kaynaklanan bulaşma tehditleri göz önüne alındığında, ETH’de uzun süre devam etme zamanının gelip gelmediğini belirlemek zor.

Tetiği çekmek isteyen riskten kaçınan tüccarlar, vadeli işlemlerde uzun ve kısa pozisyon almayı düşünebilir. Bu şekilde, eğer biri ETH’de uzun vadeli bir yükseliş öngörüyorsa, kısa vadeli düşüşe karşı koruma sağlarken bir pozisyon oluşturabilir.

Bu haber bülteni, yazarı Big Smokey tarafından yazılmıştır. Alçakgönüllü Vaiz Cointelegraph’ta Substack ve yerleşik haber bülteni yazarı. Big Smokey her Cuma, kripto pazarında ortaya çıkan potansiyel trendler hakkında pazar içgörüleri, trend olan nasıl yapılırlar, analizler ve erken dönem araştırmaları yazar.

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yorum yapın