Ethereum Boğaları, 22.982 Eth Transfer Etmek Için Dört Yıl Sonra Uyanıyor

Ayı piyasasının neden olduğu bir belirsizlik döneminde, kripto yatırımcıları kalıcı kayıplardan kaçınmak için genellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) bağlı kalma eğilimindedir. Sonuç olarak, bu tür varlıkların kayda değer hareketi, hareketin arkasındaki amacı çözmeye çalışan topluluğun ilgisini çeker.

Dört yılı aşkın bir süredir atıl durumda kalan iki adres, kısa bir süre önce hayata dönerek 22.982 ETH’yi yeni adreslere aktardı ve yatırımcıların kafasını kaşımasına neden oldu. Söz konusu ETH tokenlerinin, Genesis ve Poloniex ticaret platformlarından kaynaklandığı ve sırasıyla 13.103,99 ETH ve 9.878 ETH aktardığı tespit edildi.

Blockchain araştırmacısı Peckshield, söz konusu ETH tokenlerinin son hareketinin, ETH fiyatının kabaca 190 ila 230 $ arasında değiştiği Ekim 2018’e kadar uzandığını tespit etti. Transfer gününde varlığın fiyatı ETH başına yaklaşık 1.200 dolardı.

ETH fonlarının tarihsel hareketi. Kaynak: Gaga Kalkanı

Yukarıdaki akış şeması, varlıkların tarihsel hareketini ve ticaret platformlarından yeni adreslere yıllar içinde nasıl yolculuk yaptıklarını göstermektedir. Yazım sırasında herhangi bir ayrıntı açıklanmamış olsa da, topluluk bir proje için finansman teminatıyla ilgili spekülasyonlar yapıyor.

Ethereum, Temmuz 2015’te dolaşıma giren ve kendisini yıllar içinde güvenilir bir yatırım olarak konumlandıran kurucu ortaklar Vitalik Buterin ve Charles Hoskinson’ın buluşuydu.

İlişkili: MetaMask, kullanıcıların PayPal aracılığıyla Ethereum satın almalarına ve transfer etmelerine olanak tanır

Ethereum, Birleştirme yükseltmesini tamamladığından beri, ağın enerji tüketimi %99,9 oranında azaldı.

Ethereum Enerji Tüketimi Endeksi. Kaynak: digiconomist.net

Proof-of-stake (PoS) mutabakat mekanizmasına geçişin doğrudan bir sonucu olarak, Ethereum ağının karbon ayak izi şu anda yılda 0,1 milyon ton CO2 (MtCO2) seviyesinde bulunuyor.

Yorum yapın