Eski Güven ve Güvenlik Başkanı, Elon Musk Altında Twitter Daha Güvenli Değil – apk haber

Twitter’ın eski güven ve güvenlik başkanı Yoel Roth Salı günü, sosyal medya şirketinin yeni sahibi Elon Musk altında daha güvenli olmadığını söyledi ve bu ay istifa etmesinden bu yana yaptığı ilk röportajda şirketin artık güvenlik çalışmaları için yeterli personeli olmadığı konusunda uyarıda bulundu.

Roth, Musk’ın devralmasından sonra, Twitter güvenliğinin milyarderin mülkiyetinde bazı önlemlerle iyileştiğini tweetledi.

Salı günü Knight Foundation konferansında verdiği bir röportajda hala böyle hissedip hissetmediği sorulduğunda Roth, “Hayır” dedi.

Roth, geçen yıl en ünlü kullanıcısı olan eski ABD Başkanı Donald Trump’ı kalıcı olarak askıya alma hareketi de dahil olmak üzere, birçok dönüm noktası kararıyla sosyal medya platformunu yönlendirmeye yardımcı olan bir Twitter ustasıydı.

Onun ayrılışı reklamcıları daha da sarstı ve Musk, içeriğin moderasyonuyla ilgilenenler de dahil olmak üzere, personelin yarısını işten çıkardıktan sonra çoğu Twitter’dan uzaklaştı.

Roth, Musk’ın Twitter’ın başına geçmesinden önce, dünya çapında yaklaşık 2.200 kişinin içerik denetleme işine odaklandığını söyledi. Şirket rehberi kapatıldığı için satın alma işleminden sonra numarayı bilmediğini söyledi.

Musk yönetimindeki Twitter, Musk tarafından tek taraflı olarak alınan içerik kararlarına yönelik yazılı ve halka açık politikalara bağlılığından sapmaya başladı ve Roth bunu istifasının nedeni olarak gösterdi.

“Sınırlarımdan biri, Twitter’ın politika yerine diktatörce bir fermanla yönetilmeye başlamasıydı … artık benim rolümde, yaptığım şeyi yapmama gerek yok” dedi.

Roth, kullanıcıların hesaplarında doğrulanmış bir onay işareti için ödeme yapmalarına olanak tanıyan Twitter Blue premium aboneliğinin yenilenmesinin, güven ve güvenlik ekibinin uyarılarına ve tavsiyelerine rağmen başladığını söyledi.

Lansman, Eli Lilly, Nestle ve Lockheed Martin gibi büyük kamu şirketlerinin kimliğine bürünen spam gönderenler tarafından hızla kuşatıldı.

Roth ayrıca Salı günü Twitter’ın, 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerinden kısa bir süre önce dönemin Demokrat başkan adayı Joe Biden’ın oğlu hakkında iddialarda bulunan bir New York Post makalesinin yayılmasını kısıtlamakla hata ettiğini söyledi.

Ancak, 6 Ocak 2021’de ABD Kongre Binası’ndaki isyanın ardından şiddeti daha fazla kışkırtma riski nedeniyle Twitter’ın Trump’ı kalıcı olarak askıya alma kararını savundu.

Roth, “Çevrimiçi ortamdan devre dışı duruma geçmenin neye benzediğinin mümkün olan en net örneğini gördük” dedi. “Capitol’de ölü insanlar gördük.”

Musk, 19 Kasım’da sürpriz bir Twitter anketinde ince bir çoğunluğun hareket lehinde oy kullanmasının ardından Trump’ın hesabının eski durumuna getirileceğini tweetledi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın