Eski Diablo Immortal Geliştiricileri, Yaklaşan Web3 Mmorpg Için Immutablex’i Seçti

Far Cry ve Diablo Immortal gibi popüler video oyunlarının arkasındaki geliştiriciler, yeni bir Web3 MMORPG oluşturmak için blockchain teknolojisinden yararlanıyor.

Çeşitli AAA oyunlarında çalışmış bir dizi geliştiriciye sahip bağımsız oyun geliştiricisi Metaverse Game Studios, Angelic’i geliştirmeye devam etmek için Web3 geliştirme platformu ImmutableX ile bir ortaklık duyurdu.

Yaklaşan başlık, Unreal Engine 5 tarafından destekleniyor ve sıra tabanlı dövüş içeren, karanlık bilim kurgu temalı, anlatısal bir strateji RPG’si olarak lanse ediliyor. Hikaye odaklı tek oyunculu kampanya ve oynaması ücretsiz çok oyunculu meta veri deposu, AAA düzeyinde Web3 oyun deneyimi arayan oyuncular için geniş bir teklif sunar.

ImmutableX’in tam yığın oyun platformu, oyuncular tarafından sahip olunabilecek Ethereum tabanlı nonfungible token’ları (NFT’ler) oyundaki dijital koleksiyonlara güç verecek. Geliştiriciler ayrıca Angelic’i “zincirden bağımsız” olarak lanse ediyor, yani dijital varlıklar diğer blockchain ağlarıyla birlikte çalışabilirken zincir dışında barındırılacak.

İlgili: “Sosyal faydalar çok büyük”: Web3 oyunları dijital sahipliği değiştirecek

Angelic, hem Web2 hem de Web3 kitlelerine hitap ederken, kullanıcıların oyun içi varlıkların sahipliğini ve oyunun gelecekteki gelişimine katılımını kolaylaştıracak bir “kazanmak için işbirliği” teklifi sunmayı vaat ediyor. Metaverse Game Studios ve ImmutableX ayrıca Angelic topluluğu üyelerini oyun dünyasına katkılarından dolayı ödüllendirmeyi amaçlıyor.

Metaverse Games Studios operasyon direktörü Anastasia Volgemut, ImmutableX’i Web3 işlevselliğinin önemli bir bileşeni olarak kabul etti:

“ImmutableX’ten yararlanarak, kullanıcılarımız hızlı, güvenli ve gazsız basım ve kesintisiz, kaliteli bir oyun deneyiminin avantajlarından yararlanabilir.”

Angelic, Ocak ayında seçkin topluluk üyeleri ve ortakları ile alfa testini Şubat ayında halka açık bir lansmanla başlatacak. Oyuncular daha sonra oyunun PvP bölümündeki erken erişim sürümünden daha önce edindikleri oyun içi NFT’leri takas edebilecekler.

Metaverse Game Studios, Mart ayında Animoca Brands, Pantera Capital ve Everyrealm liderliğindeki 10 milyon dolarlık bir kaynak toplama turunu tamamladı.

Yorum yapın