Elon Musk, Twitter’ın Politika Oylamayı Mavi Üyelerle Sınırlayacağını Söyledi, Botları Suçladı – apk haber

Musk, insanlara Twitter CEO'su olarak kalması mı yoksa istifa etmesi mi gerektiğini sormuştu.

Musk, insanlara Twitter CEO’su olarak kalması mı yoksa istifa etmesi mi gerektiğini sormuştu.

Twitter Blue abonesinin bir önerisine yanıt olarak Elon Musk, yalnızca Twitter Blue abonelerinin gelecekteki politika kararlarında söz sahibi olması gerektiğini kabul etti.

Şirket sahibi Elon Musk tarafından yapılan bir tweet’e göre Twitter, önemli politika kararları için oylamayı Twitter Blue aboneleriyle sınırlayabilir. Bu karar, Musk’ı istifaya çağıran bir anket yapıldıktan sonra geldi.

Twitter Blue abonesi Unfiltered Boss’un bir önerisine yanıt olarak Elon Musk, yalnızca Twitter Blue abonelerinin gelecekteki politika kararlarında söz sahibi olması gerektiğini kabul etti ve “Twitter bu değişikliği yapacak” dedi.

Başka bir kullanıcı tweet attı “Yani temelde size paralarını vermeye istekli insanlarla oy vermeyi kısıtlayacaksınız? Bu kesinlikle daha az önyargılı anket sonuçlarına yol açacaktır.”

Musk, bir gün önce gelecekteki tüm politika tercihlerini oylamaya sunmayı taahhüt etmiş ve Twitter kullanıcılarından, Twitter’ın CEO’su olarak istifa edip etmeyeceğini sorarak liderliği tartmalarını istemişti. “Twitter başkanı olarak istifa etmeli miyim? Bu anketin sonuçlarına uyacağım” diye tweet attı Musk.

Toplam 17.502.391 oy arasından seçmenlerin %57,5’i Musk’ın istifa etmesi yönünde oy kullanırken, geri kalan %42,5 seçmen aleyhte oy kullandı. Musk henüz kamuoyuna bir açıklama yapmadı ve anket sonuçlarına uyacağını iddia etmesine rağmen Twitter’ın CEO’luğundan istifa etmedi.

Twitter CEO’su, gelecekte “önemli politika değişiklikleri için oylama yapılacak. Özür dilerim. Bir daha tekrarlanmayacak.”

Musk, Kasım ayında Tesla veya Twitter dahil hiçbir firmanın CEO’su olmak istemediğini belirtmişti.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın