Elon Musk, Twitter’ın Medya Yayıncılarının Kullanıcılardan Gelecek Aydan itibaren Makale Okumaları İçin Ücret Almasına İzin Verecek

Şirketin CEO’su Elon Musk Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Twitter’ın artık medya yayıncılarının gelecek aydan itibaren sosyal medya platformundaki makaleleri okumak için kullanıcılardan ücret almasına izin vereceğini söyledi.

Milyarder sahibi Musk, yeni girişimi duyurmak için Twitter’a gitti ve bunu hem medya kuruluşları hem de halk için bir “kazan-kazan” olarak nitelendirdi.

Musk, “Önümüzdeki ay piyasaya sürülecek olan bu platform, medya yayıncılarının kullanıcılardan tek bir tıklamayla makale bazında ücret almasına olanak tanıyacak.” dedi.

“Bu, aylık abonelik için kaydolmayan kullanıcıların, ara sıra bir makale okumak istediklerinde makale başına daha yüksek bir fiyat ödemelerini sağlıyor” diye ekledi.

Bu, sosyal medya devi gelir kaynaklarını çeşitlendirmek amacıyla web sitesindeki içerikten para kazanmaya çalışırken ortaya çıkıyor.

Cuma günü Musk, Twitter’ın ilk yıldan sonra içerik aboneliklerinde yüzde 10’luk bir kesinti yapacağını duyurmuştu.

Bu ayın başlarında Musk, sosyal medya platformunun kullanıcılarının, takipçilerine uzun metinler ve saatlerce süren videolar da dahil olmak üzere içerik abonelikleri sunabileceklerini söyledi.

Ayrıca şirketin içerik aboneliklerinde ilk 12 ay kesinti yapmayacağını da söylemişti.

Haber ajansına göre Musk, platformun geçen yıl Ekim ayında tamamlanan 44 milyar dolarlık satın alımına giden yolda reklam gelirinde düşüş gördükten sonra geliri artırmak için Twitter’da değişiklikler getiriyor. Reuters.

Şirketin iOS ve Android platformlarındaki abonelik kesintisinin, ilk yıldaki yüzde 30’dan ikinci yıl yüzde 15’e düşeceğini de sözlerine ekledi.

Bir başka gelişmede, NDTV ve haber ajansı ANI’nin Twitter hesapları, ana hesapları kilitlendikten sonra Cumartesi günü askıya alındı ​​ve bunun için belirli bir neden gösterilmedi.

ANI editörü Smita Prakash, Twitter’dan hesabın platformda olmak için “yaş gereksinimlerini karşılamadığını” ve kaldırılacağını belirten mesajla birlikte, haber ajansının kolunun kilitlendiğinin bir ekran görüntüsünü tweetledi.

NDTV’nin diğer hesabı @ndtvindia, ana adresinin engellendiğini tweetledi ve Twitter CEO’su Elon Musk’ın resmi hesabını etiketleyerek askıya alınan hesabın geri yüklenmesini istedi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın