Elon Musk, Twitter Ofisi’ni “Sert” Çalışanlar İçin Yatak Odasına Dönüştürüyor – apk haber

Twitter patronu Elon Musk, şirketin San Francisco’daki ofisindeki bazı ofis alanlarını, yeni bir “sert” iş ahlakı altında çalışan yorgun personel için olduğuna inanılan yatak odalarına dönüştürdü.

Ofis yatak odaları sadece sosyal medya kullanıcılarının değil, binanın sadece ticari olarak tescil edilmesi nedeniyle firma hakkında soruşturma başlatan San Francisco Yapı Denetim Departmanı’nın da ilgisini çekti.

Taşınma, Musk’ın uzun çalışma saatlerini ve gerektiğinde ofiste kalmayı içeren sıkı çalışma kültürünün bir parçası.

Sosyal medyada yayınlanan resimlerde yataklar, futon kanepeler, çarşaf ve yastıklarla kaplı kanepeler, masa lambası ve ofis koltukları ile ahşap bir komodin görülüyordu.

James Clayton, Twitter’da “BBC, personelin uyuması için yatak odalarına dönüştürülmüş odalar olan Twitter’ın iç fotoğraflarını aldı. San Francisco şehri, ticari bir bina olduğu için araştırıyor” dedi.

Raporlar, Pazartesi günü işe dönen bazı çalışanların şilteli yeni yatak odaları ve dev konferans salonu ile karşılandığını söyledi. Her katta yaklaşık dört ila sekiz yatak odası bölmesi vardır.

Ayrıca personelin “çamaşırlarını yıkayabileceği” yeni kurulmuş bir çamaşır makinesi de vardı.

Ancak yatak odaları, şirketin ürün lideri Esther Crawford’un birkaç gün önce içinde uyumak zorunda kaldığı uyku tulumlarından daha rahat.

Crawford’un ofis katında uyurken çekilmiş fotoğrafı, bir meslektaşı tarafından paylaşıldıktan sonra sosyal medyada viral olmuştu.

Forbes’ta yer alan bir rapor, çalışanlara yatak odaları hakkında herhangi bir bilgi verilmediğini, ancak odaların “sert” çalışanlar için kurulduğunun varsayıldığını söyledi.

Çalışanların “Görünüm iyi değil” dedi. “Yine söylenmemiş başka bir saygısızlık işareti. Tartışma yok. Tıpkı yatakların ortaya çıktığı gibi.”

Ancak yeni yatak odalarıyla ilgili haberlerin ortaya çıkmasının ardından belediye yetkilileri konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Departmanın iletişim direktörü Patrick Hannan yaptığı açıklamada, “Binanın amaçlandığı gibi kullanıldığından emin olmalıyız” dedi.

“Kısa süreli konaklamalar için kullanılanlar da dahil olmak üzere konut binaları için farklı bina kodu gereklilikleri var” diye ekledi.

Twitter patronu, soruşturma haberlerine sert tepki gösterdi ve San Francisco Belediye Başkanı London Breed’i eleştirerek, şirketin “yorgun çalışanlara yatak sağladığı” için haksız yere saldırıya uğradığını söyledi.

Geçen ay Musk, çalışanlarına “sert” bir kültüre bağlı kalmalarını isteyen bir mektup gönderdi ve çalışanları 80 saatlik çalışma haftalarına, sübvansiyonlu yemeklerin sona ermesine ve evden çalışmanın katı yasaklarına hazırlanmaları konusunda uyardı.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın