Elon Musk, Twitter CEO’luğundan Ayrılıp Ayrılmayacağına İlişkin Bir Anket Başlattı: İşte İnsanların Söyledikleri

(Reuters) -Twitter CEO’su Musk, Pazar günü sosyal medya platformunda şirketin başkanlığından istifa edip etmeyeceğini soran bir anket başlattı ve anket sonuçlarına uyacağını sözlerine ekledi.

Anketin Pazartesi günü 11:20GMT civarında kapanması planlanıyor, ancak milyarder anket sonuçlarının yapması gerektiğini söylemesi durumunda ne zaman istifa edeceğine dair ayrıntı vermedi.

Daha sonra Twitter üzerinden bir kullanıcıya yanıt veren Musk, olası bir CEO değişikliğine gönderme yaparak “Halef yok” dedi.

Musk, geçen ay bir Delaware mahkemesine Twitter’da geçirdiği süreyi azaltacağını ve sonunda şirketi yönetecek yeni bir lider bulacağını söyledi.

Anket, yalnızca diğer sosyal medya şirketlerini tanıtmak amacıyla oluşturulan hesapları ve rakip platformlar için bağlantılar veya kullanıcı adları içeren içeriği yasaklayan Twitter’ın Pazar günü politika güncellemesinin ardından geldi.

Anketten dakikalar önce Musk özür diledi ve tweet attı “İleriye dönük olarak, büyük politika değişiklikleri için oylama yapılacak.”

Twitter desteği bir tweet’te, politika güncellemesinin Meta Platforms’un Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarının yanı sıra Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr ve Post içeriklerini etkileyeceğini ve içerikler arası paylaşıma izin vereceğini söyledi.

Yakın zamanda sosyal medya platformu Nostr’a yatırım yapan eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, Twitter’daki destek gönderisine “Neden?” yanıtını verdi. Dorsey, Nostr promosyon yasağıyla ilgili başka bir kullanıcının gönderisine verdiği yanıtta, “mantıksız” dedi.

Çinli ByteDance Ltd’nin sahibi olduğu kısa video platformu TikTok listede yer almadı.

Geçen hafta Twitter, sosyal medya platformuna site kararları konusunda tavsiyelerde bulunmak üzere 2016 yılında kurulan bir gönüllü grubu olan Güven ve Emniyet Konseyi’ni dağıttı.

Politika değişikliği, aynı zamanda Tesla’nın CEO’su olan Elon Musk’ın sosyal ağı satın almasından bu yana Twitter’daki diğer kaotik eylemleri takip ediyor. Twitter’ın abonelik hizmeti Twitter Blue için ne kadar ücret alınacağını tahmin ederken, üst yönetimi kovdu ve iş gücünün yaklaşık yarısını işten çıkardı.

Musk ayrıca, milyarderin uçağı hakkında kamuya açık verilerin yayınlanmasıyla ilgili bir tartışma nedeniyle birkaç gazetecinin hesaplarını askıya aldı.

Musk, Cuma günü dünyanın çeşitli yerlerinden hükümet yetkilileri, savunuculuk grupları ve gazetecilik kuruluşlarının eleştirilerinin ardından hesapları eski haline getirdi ve bazıları mikroblog platformunun basın özgürlüğünü tehlikeye attığını söyledi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın