Elon Musk, Sbf’nin Demokratlara 1 Milyar Dolardan Fazla Bağışta Bulunduğunu Iddia Ediyor: “Nereye Gitti?”

Ana akım medyanın FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF) tarafından işlenen dolandırıcılıkları sulandırma girişimleri, kripto topluluğunu ve girişimcileri ikna etmede pek başarılı olamadı. Bunun yerine yanlış bilgilendirme kampanyası, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı “en doğru bilgi kaynağı” olarak konumlandırma çabasıyla çatıştı.

Alım satım firmaları Alameda Research ve FTX aracılığıyla kullanıcıların fonlarını zimmete geçirdiği ve gölgeli yatırım uygulamaları nedeniyle SBF’ye verilen yasal müsamahaya tanık olan dünya, şoku henüz atlatamadı. Bir sağlık veri platformu olan ScienceIO’nun CEO’su Will Manidis, SBF’nin 10 milyar doları aşan bir hırsızlıktan paçayı sıyırmak için doğru kişilere 40 milyon dolar bağışlayarak “tüm zamanların en yüksek yatırım getirisi ticaretini” yaptığına dikkat çekti.

Öte yandan Musk, SBF’nin Demokrat adaylara 1 milyar doların üzerinde bağışta bulunduğunu ve bunun kamuya açıklanan 40 milyon dolardan çok daha fazla olduğunu iddia etti. daha önce SBF kabul edildi Demokrat Parti’ye arka kapıdan bağış yapmak. Musk sordu:

“Dem seçimlerine verdiği gerçek destek muhtemelen 1 milyar doların üzerinde. Para bir yere gitti, peki nereye gitti?”

Amerika Birleşik Devletleri Meclis Mali Hizmetler Komitesi başkanı Demokrat Maxine Waters ve kıdemli üye Cumhuriyetçi Patrick McHenry, SBF’nin 13 Aralık’ta yapılması planlanan bir soruşturma duruşmasına katılmasını istedi.

Bu talebe, aralarında Polygon CEO’su Ryan Wyatt’ın da bulunduğu önde gelen girişimciler, iktidardaki kişilerin kaçağa gösterdiği müsamaha karşısında şok olduktan sonra Waters’a “o (SBF) bir suçlu” olduğunu bildirdi.

İlişkili: Google verilerine göre, FTX çöküşü Sam Bankman-Fried etrafında merak uyandırıyor

Kripto topluluğu, SBF’yi iyi bir şekilde göstermeye çalışan ücretli anlatıları açıkça eleştiriyor. En son tepki, SBF’nin New York Times DealBook Summit ve Good Morning America röportajlarındaki röportajlarıyla ilgili.

‘Özür turu’ sırasında basın kuruluşlarına konuşan SBF, sonunda kendisini mağdur olarak gösterdi ve alkış aldı. “SBF’nin röportajını izlemek, Casey Anthony’nin belgeselini izlemek gibi bir şey. O kadar mekanikler ki, teslimatlarında o kadar gerçek dışılar ki. Herhangi bir duygu hissederseniz, bu insanları yavaşlatır. Twitter kullanıcısı ve geliştiricisi Naom, “Bunun nasıl ifade edildiği ayrı bir sübjektif mesele” dedi.

Yorum yapın