Edelweiss Yatırım Fonu ‘Bharat Bond Etf’sinin Dördüncü Dilimini Piyasaya Sürüyor

YENİ DELHİ: Edelweiss Yatırım Fonu, Hindistan’ın ilk şirket tahvili ETF’si (borsa yatırım fonu) olan BHARAT Bond ETF’nin dördüncü dilimini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bir merkezi hükümet girişimi olan Bharat Bond ETF, yalnızca kamu sektörü şirketlerinin ‘AAA’ dereceli tahvillerine yatırım yapar. Edelweiss Varlık Yönetimi, planın fon yöneticisidir.

ETF ve BHARAT Tahvili Fon Fonu (FoF) serisinin bu son dilimi Nisan 2033’te olgunlaşacak. Yeni fon teklifi (NFO) 2 Aralık’ta başlayacak ve 8 Aralık’ta sona erecek. Bu yeni serinin lansmanı ile Edelweiss Yatırım Fonu, başlangıç ​​miktarını artırmayı teklif ediyor. Başka bir yeşil ayakkabı seçeneğiyle 1.000 crore 4.000 crore.

Şimdiye kadar, Bharat Bond ETF’lerinin beş vadesi başlatıldı – 2023, 2025, 2030, 2031 ve 2032.

Bharat Bond ETF’nin ilk arzı 2019’da başlatıldı.

Maliye Bakanlığı Yatırım ve Kamu Varlık Yönetimi Departmanı (DIPAM) sekreteri Tuhin Kanta Pandey, “’Bharat Bond ETF programı, lansmanından bu yana tüm yatırımcı kategorilerinden coşkulu bir yanıt aldı. Bharat Bond, tüm Hintli yatırımcılara PSU Tahvillerine yatırım yapmaları ve Hindistan’ın büyüme hikayesini hızlandırmaları için eşsiz bir fırsat yarattı. Bir dönüm noktasını geçmek 50.000 cr. AUM, Bharat Bond’un birçok Hintli yatırımcı için daha iyi vergi verimliliği sağlayan güvenilir bir yatırım yolu olarak ortaya çıktığının bir kanıtıdır.”

“Hedef Vade Fonu kategorisi, Edelweiss MF’nin Bharat Bond ETF’sinin lansmanından sonra heyecan verici bir hızla büyüyor. Bu fonlar uzun vadeli borçlanmaya yatırım yapmayı ön plana çıkarmıştır. Bharat Bond ETF’nin artık altı vadesi var – 2023’ten 2033’e kadar, bu da yatırımcıların yatırım hedeflerine göre doğru vadeyi seçmelerine olanak tanıyacak. Edelweiss Yatırım Fonu genel müdürü ve CEO’su Radhika Gupta, “Yepyeni bir Yatırım Fonu kategorisinin yolunu açan ve Hindistan’ın yatırım ortamını değiştiren Hindistan Hükümeti ile birlikte BHARAT Bond ETF’yi başlatmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

Hepsini yakala İş haberleri, Piyasa Haberleri, Flaş Haber Olaylar ve Son Haberler Live Mint’teki güncellemeler. İndir Nane Haber Uygulaması Günlük Piyasa Güncellemelerini almak için.

Daha
Az

Yorum yapın