Durgunluğa Dayanıklı Bir Bahis Için Nasıl Ve Nereye Yatırım Yapılır?

Ekonomik krizlerden etkilenmeyen veya en az etkilenen yatırım seçenekleri

LenDenClub Kurucu Ortağı ve CEO’su Bay Bhavin Patel, “Ekonomik gerilemelerden daha az etkilenen yatırım araçları, altın, tahviller ve sabit/borçlanma araçları gibi istikrarlı varlık sınıflarıdır. Ancak bunlardan bazıları getiri açısından cazip olmayabilir. Öte yandan, Peer-to-Peer (P2P) borç verme veya sabit getirili enstrümanlar gibi yeni çağ varlık sınıfları, piyasaya bağlı olmamakla birlikte iyi getiri sağlayan alternatifler olarak ortaya çıkmıştır. Dolayısıyla bunlar kazançlı yatırım seçenekleridir.”

“Tüm yatırım seçenekleri bir dereceye kadar oynaklığa ve riske tabi olsa da, piyasa bağlantılı varlık sınıflarının her türlü ekonomik çalkantı veya gerilemeden etkilenmesi muhtemeldir. Gayrimenkul, doğası gereği oldukça istikrarlı bir varlık sınıfıdır ve doğrudan pazarlanmaz, bu da onu biraz daha güvenli hale getirir. Ticari gayrimenkul, talep ve performansta on yıllık bir artış gösteren, en istikrarlı ve gelecek vaat eden varlık sınıflarından biridir. Ayrıca, Hindistan’ın gayrimenkulüne olan talepteki artış ve artan DYY, bu sektörü daha da yükseltiyor. Strata Property Management’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Sudarshan Lodha, “Her durumda, sağlam bir finansal portföy için çeşitli varlık sınıflarının sağlıklı bir karışımını sürdürerek dengeyi korumak gerekir” dedi.

Ekonomik krizlerden etkilenmesi muhtemel enstrümanlar

LenDenClub Kurucu Ortağı ve CEO’su Bay Bhavin Patel, “Ekonomik gerilemelerden etkilenen araçlar, piyasa bağlantılı varlık sınıflarıdır. Piyasa bağlantılı varlık sınıfları arasında hisse senetleri, kripto para birimleri, hisse senedi bağlantılı yatırım fonları bulunur ve belirli emtialar, ekonomik gerileme sırasında doğası gereği değişkendir. Ekonomi güçlüyken fayda sağlayan ve kârı genel ekonomiyle yakından ilişkili olan işletmeler, durgunluk sırasında kötü performans gösteriyor. Sonuç olarak, çoğu hisse senedi, zor zamanlarda ekonomiyle birlikte sık sık düşer. Ayrıca, bu yıl küresel kripto pazarında genel bir düşüş gördük. Keskin bir yükselişe tanık olan bazı tanınmış kripto para birimleri, çeşitli destekleyici olmayan piyasa koşulları nedeniyle aynı hızda düşmüştü. Bu nedenle, piyasa istikrarsız olduğunda bu tür enstrümanlara yatırım yapmaktan kaçınılmalıdır.

Yatırımcılar resesyona nasıl hazırlanmalı?

LenDenClub Kurucu Ortağı ve CEO’su Bay Bhavin Patel, “Ulaşabileceğiniz bir acil durum fonunuz olduğundan emin olun. Yanınızda böyle zorlu zamanlarda sizi kurtarabilecek kadar nakit para bulundurmaya çalışın. Hintli bir kuruluş tarafından düzenlenen güvenilir bir platformdan daha iyi getiri sağlayan, orta veya düşük riskli ve kullanım süresi açısından esneklik sağlayan varlık sınıfına yatırım yapın. Ayrıca, varsa borçlarınızı resesyona girmeden önce ödemeye çalışın. Her yerde bir gerileme olduğunda borçsuz olmak daha fazla rahatlama getirecek. Sonunda, istikrarlı bir gelir kaynağına sahip olun. Hanehalkının nakit akışını sürdürmeye sürekli olarak yardımcı olacağı için çalışmaya devam etmek çok önemlidir.”

“Finansal durumunuzu düzene sokmak, bir durgunluktan ve hatta piyasadaki mevcut dalgalanma seviyesinden sağ çıkmak için çok önemlidir. Kendinizi korumanın bazı yolları, pazarla bağlantılı olmayan, istikrarlı alternatif varlık sınıflarında önemli bir orana sahip çeşitli bir finansal portföyü korumayı, gereksiz büyük harcamalardan kaçınmayı ve kolayca likit olan tasarruf oranına sahip olmayı içerir. Ayrıca, uzun vadede olumsuz getirilerden kaçınmak için paranızı enflasyonu aşan getiriler sunan yollara park etmeyi düşünmek çok önemlidir. Bir durgunluk sırasında, uzun vadeli hedeflerinizi göz önünde bulundurmanız ve maliyetli olabilecek ve yatırımlarınıza mal olabilecek aceleci kararlar vermekten kaçınmanız çok önemlidir. Strata Property’nin Kurucu Ortağı ve CEO’su Sudarshan Lodha, “Ayrıca, bazı kısa vadeli, yüksek getirili seçeneklere yatırım yapmak cazip gelse bile, uzun vadede sağlıklı ve istikrarlı bir yatırım portföyü sağlamanın en iyi yolu çeşitlendirmedir” dedi. Yönetmek.

Bir durgunlukta hangi yatırımlar veya sektörler en iyi ve en kötü performansı gösterir?

LenDenClub Kurucu Ortağı ve CEO’su Bay Bhavin Patel, “Kaliteli varlıklara yatırım yapmak, bir gerileme sırasında portföyü korumak için genellikle tavsiye edilir. Diğerlerinden daha istikrarlı oldukları için eğitim, sağlık veya finans gibi her zaman yeşil kalan sektörlere yatırım yapılabilir. Çeşitlendirme, risk faktörlerini azaltmanın anahtarıdır ve portföyünüzü optimize etmenize yardımcı olur.”

“Her varlık sınıfının kendi artıları ve eksileri olsa da, gayrimenkul, devlet altın tahvilleri vb. gibi istikrarlı varlık sınıfları, bir durgunluk sırasında kişinin en iyi bahsi olabilir. Durgunluk dönemlerinde piyasa endişe verici görünse de, kayıpları telafi etmek ve daha fazla getiri elde etmek için çok fazla ticaret yapmamanız ve paranızı uzun vadeli olarak park etmeniz her zaman tavsiye edilir. Strata Property Management’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Sudarshan Lodha, bir durgunluk sırasında çoğu yatırımcının yüksek kaldıraçlı, döngüsel veya spekülatif şirketlere yatırım yapmaktan kaçınması gerektiğini, çünkü bu şirketlerin zorlu ekonomik dönemlerde kötü performans gösterme konusunda en büyük riski oluşturduğunu söyledi.

“Daha iyi bir durgunluk stratejisi, düşük borcu, iyi nakit akışı ve güçlü bilançoları olan iyi yönetilen şirketlere yatırım yapmaktır. Yukarıda belirtildiği gibi, gayrimenkul ve altın tahvilleri gibi istikrarlı varlık sınıfları, bir durgunluk dalgası sırasında veya beklenirken dikkate alınmaya değer varlık sınıflarıdır. Yükselen veya istikrarlı sektörlere yatırım yapan blue-chip hisse senetlerine, sektörel fonlara ve yatırım fonlarına yatırım yapmak, bu zor zamanlarda akıllıca bir yatırım tercihi olarak kabul edilebilir.” dedi Sudarshan Lodha.

Feragatname: Yukarıda belirtilen görüşler ve tavsiyeler bireysel analistlere veya aracı kurumlara aittir ve Mint’e ait değildir. Yatırımcılara, herhangi bir yatırım kararı almadan önce sertifikalı uzmanlara danışmalarını tavsiye ederiz.

Hepsini yakala İş haberleri, Piyasa Haberleri, Flaş Haber Olaylar ve Son Haberler Live Mint’teki güncellemeler. İndir Nane Haber Uygulaması Günlük Piyasa Güncellemelerini almak için.

Daha
Az

Yorum yapın