Dünya Genelinde Hükümetler ve İnternet Forumları Büyük Teknoloji İçin Kurallar Belirlemede Geride Kaldı: MoS IT

Yeni Delhi: Elektronik ve BT Devlet Bakanı Rajeev Chandrasekhar Pazar günü yaptığı açıklamada, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin ve internet forumlarının büyük teknoloji oyuncularının topluma zarar verebilecek yenilikleri için kural koymada geride kaldığını söyledi.

FICCI’nin ev sahipliği yaptığı Hindistan İnternet Yönetim Forumu’nda (IGF) konuşan Chandrasekhar ayrıca, iyilik için bir güç olan internetin aynı zamanda giderek daha fazla risk, kullanıcı zararı ve suçluluğu temsil etmeye başladığını söyledi.

“Çok uzun süredir dünyanın hükümetleri ve gerçekten de IGF ve çoğu forum, yapılması ve yapılmaması gerekenler ve gerekli olan kural koyma açısından bu büyük özel platformların, büyük teknoloji platformlarının gerisinde kaldı.

Chandrasekhar, “Onları inovasyon olarak ele almak yerine çok uzun süre yenilikçiler ve inovasyonlar olarak ele aldık ve potansiyel olarak topluma ve insanlara zarar verebilecek ve başka aksaklıklar yaratabilecek inovasyonları ele aldık” dedi.

Güvenlik ve güvenin, özellikle 1,2 milyar Hintli interneti kullanacağı için hükümetin ele alması gereken temel sorunlar olduğunu söyledi.

Bakanlar, “Yaşlılar, öğrenciler, çocuklar, kadınlar, kırsal ve kentsel olacaklar. Bu nedenle, çevrimiçi güvenlik ve güven, hükümetin vatandaşlarımıza sunması gereken çok önemli politika görevleri ve tabii ki hesap verebilirlik haline geliyor.”

Hükümetin yasal politika çerçevelerini yavaş ve sistematik bir şekilde oluşturduğuna dikkat çekti.

Bakan, “Hindistan’da internet etrafında inşa edilen istişare ve çok paydaşlı ekosistem, bu politikalar arasında köprü kurmamıza ve kapsamlı istişarelerle bu yasaları oluşturmamıza yardımcı oluyor.” dedi. bir buçuk aylık kamuoyu istişaresi.

BT Sekreteri Alkesh Kumar Sharma, Dijital Hindistan programının, yeni Hindistan’ı şekillendiren teknik ilerlemeyle bir dünya hikayesi haline gelen örnek bir yerli başarı öyküsüyle, ülkenin misyonunu dijital okuryazarlık girişimi becerileriyle güçlendirdiğini söyledi.

Sharma, “Vatandaşlarımızın mahremiyetini, korunmasını, verilerini, güvenliğini ve emniyetini sağlayan yasalar oluşturmaya çalışıyoruz. Ayrıca önümüzdeki üç yıl içinde trilyon dolarlık bir dijital ekonomiyi nasıl yaratacağımıza da bakıyoruz.” PTI PRS ABM BAL BAL

.

.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın