Dogecoiners Umutlu Kalırken, Yeni Bir Yerel ‘Twitter Coin’ Söylentileri Ortaya Çıkıyor

Sosyal medya kullanıcıları, Twitter’ın platformda ödemeler ve bahşişler için kullanılmak üzere “Twitter Coin” adlı kendi yerel varlığını tanıtmayı düşündüğüne dair söylentiler etrafında dönüyor.

Bazıları, Twitter’da uygulama odaklı bir bilgi sızıntısı hesabı yürüten Nima Owji gibi kaynaklardan gelen ilk raporları aktarıyor.

4 Aralık’ta, Twitter’ın logosunu taşıyan bir madeni parayı gösteren bir vektör resmiyle birlikte, bahşiş vermek için “Paralar” seçeneğini gösteren prototip bir Twitter arayüzü gibi görünen bir ekran görüntüsü yayınladı.

Diğerleri, Owji ile aynı bilgileri bulmak için Twitter’ın web uygulamasının belirli bir sürümünden kod çıkardığını iddia eden teknoloji araştırmacısı Jane Manchun Wong’un tweet’lerine işaret etti, ancak gönderinin kendisi ve Wong’un hesabı o zamandan beri bilinmeyen nedenlerle silindi.

Jane Manchun Wong’un silinen tehdidi: Twitter

Ayrıca TwitterCoin hashtag’i altında bir sürü gönderi oldu, birçok insan heyecanlandı, ancak nihayetinde sosyal medya platformunun artık Elon Musk dümende olduğu için yeni ödeme rayları ve sistem entegrasyonları üzerinde çalışıyor olabileceğine şaşırmadı.

Twitter ve Reddit’teki ateşli Dogecoin topluluğunun üyeleri de noktaları birleştirmeyi denediler ve Musk’ın memecoin ile uzun süredir devam eden ilişkisi göz önüne alındığında, bazıları Twitter Coin’in Dogecoin için sadece bir yer tutucu isim olduğu konusunda umutlu.

4 Aralık’ta Twitter Spaces’ta benzer bir konu hakkında konuşan Musk, önerildi 2,1 milyon dinleyiciden oluşan bir kitleye kriptoyu sosyal medya platformuyla entegre etmekle hâlâ ilgilendiğini söyledi.

“Twitter’ın hem itibari para hem de kripto ödemelere sahip olması hiç de akıllıca değil” dedi.

İlişkili: Ripple CTO, ChatGPT’nin XRP komplo teorisini kapattı

Halihazırda Twitter, ödeme entegrasyonlarını son birkaç yılda kademeli olarak genişletiyor ve şu anda Eylül 2021’de entegre edilen Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile birlikte bir barındırma yöntemi için itibari para bahşiş vermeyi destekliyor.

Ekim ayında gerçekleşen 44 milyar dolarlık devralımdan bu yana Musk, Twitter’da özellikle sansür politikası, bilgi açıklamaları ve bot faaliyetleri ile ilgili bir dizi değişikliği denetledi.

Yorum yapın