Disney+ Yeni İşten Çıkarma Turu Yaklaşırken 4 Milyon Abone Kaybetti – apk haber

Eğlence devi The Walt Disney Company’nin amiral gemisi yayın hizmeti Disney+, 1 Nisan’da sona eren ikinci çeyreğinde, şirket üçüncü işten çıkarmalara yaklaşırken dört milyon abone kaybetti.

2023 yılının ikinci çeyreğinde şirket, önceki çeyrekte 161,8 milyon aboneye kıyasla 157,8 milyon abone bildirdi.

Düşüşün arkasındaki ana neden, abone tabanının yüzde 8’ini kaybederek 2023’ün ilk çeyreğinde 57,5 ​​milyondan ikinci çeyrekte 52,9 milyona düşen Disney+Hotstar oldu.

Şirketten yapılan açıklamada, “Disney+Hotstar’ın ücretli abone başına ortalama aylık geliri, abone başına düşük reklam geliri nedeniyle 0,74 dolardan 0,59 dolara düştü” dedi.

Hintli abonelerdeki düşüşün başlıca nedeni, platformun Hindistan Premier Kriket (IPL) Ligi için yayın haklarını elinde tutmamasıdır.

Genel olarak şirket için çeyrek ve altı aylık gelirler sırasıyla yüzde 13 ve yüzde 10 arttı.

CEO Robert Iger, “Disney’i sürdürülebilir büyüme ve başarı için yeniden düzenlemek için şirket genelinde yaptığımız stratejik değişiklikleri yansıtan, akış işimizin iyileşen finansal performansı da dahil olmak üzere, bu çeyrekteki başarılarımızdan memnunuz” dedi. Walt Disney Şirketi.

Disney, şirketin maliyetlerinde 5,5 milyar dolar tasarruf etmesini sağlayacak daha büyük bir yeniden yapılanmanın parçası olarak işgücünü 7.000 kişi azaltmayı planlıyor.

Yeni işten çıkarmalar büyük olasılıkla Disney Entertainment ve ESPN’nin yanı sıra Disney Parks, Experiences ve Products’ı da etkileyecek.

“Bu kararı kolay vermiyorum. Dünya çapındaki çalışanlarımızın yeteneklerine ve özverilerine büyük saygı duyuyorum ve takdir ediyorum ve bu değişikliklerin kişisel etkisinin farkındayım” dedi.

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın