Dijital Kimlik Platformu, Zincir Üstü Kyc Için Zksync Ile Entegre Olur

Bağımsızlık destekli kimliklerin uygulanmasını ve yayınlanmasını desteklemek için geliştirilen dijital bir Web3 kimlik platformu olan RNS, 30 Kasım’da zincir üzerinde Müşterinizi Tanıyın için zkSync ile entegre olduğunu duyurdu. RNS. Cointelegraph ile paylaşılan bir sürümde, zincir üstü KYC çözümünün, kullanıcıların kimlik niteliklerini veya özelliklerini çoklu imza doğrulamalarıyla farklı “karma dilimler” halinde şifrelemek için bir “gizlilik motoru” üzerinde tasarlandığını belirtti.

RNS, kullanıcıların parçalanmış kimlik özelliği verilerini toplar ve meta verilerden şifrelenmiş kanıtlar oluşturmak için ZK kanıtlarını kullanır. Ek olarak şirket, RNS’nin kullanıcıların kısıtlı kullanımlar için kendi “minimum ifşa tanımlayıcı bilgi sistemlerini” oluşturmalarına olanak tanıdığını, böylece kişisel verilerin ihlal edilmesini önlediğini ve kimlik hırsızlığı olasılığını azalttığını belirtti.

ZkEVM’nin RNS ile entegrasyonu, dijital dünyada gelişmekte olan bir alan olan dijital kimlik alanında öz-egemenlik tabanlı çözümler sağlamayı amaçlamaktadır. Entegrasyon ayrıca, kullanıcıların Web3 ekosistemiyle etkileşime girerken gizliliği korumalarına izin vermek için kullanıcıların hassas verilerini ifşa etmeden kimlik doğrulamasına izin vermek için blockchain teknolojisinden yararlanmayı amaçlamaktadır.

Şu anda şirket, RNS’nin Binance, Coinbase, Bitmart, KuCoin, Gate.io, Bybit ve Huobi ve diğerleri dahil olmak üzere kripto borsalarının %80’den fazlası tarafından desteklendiğini söyledi.

RNS, Palau’yu küresel vatandaşlara dijital ikamet kimlikleri veren ilk bağımsız ülke yapmak için de ortaklık kurdu. Blok zincirinde “soulbound ID NFT’ler” olarak verilen ilk ulusal kimlik kartı olduğu söyleniyor.

İlişkili: Web3, Web2’deki temel sorunları nasıl çözer?

Görünüşe göre dünyanın dört bir yanındaki ülkeler, blockchain teknolojisini yapılarına dahil ederek yavaş yavaş Web3’e ilgi duymaya başlıyor. 29 Kasım’da Cointelegraph, Dominika’nın Huobi ile ortaklaşa bir dijital kimlik programı ve ulusal token başlattığını bildirdi.

Dominika hükümeti, Dominika Parası (DMC) ve dijital kimlik belgeleri (DID) çıkarmak için Huobi ile bir ortaklık kurmayı kabul etti ve DMC sahiplerine ülkede dijital vatandaşlık verilecek. DMC ve DID, Huobi Prime’da yayınlanacak ve gelecekte Dominika merkezli bir meta veri deposu platformu için referans görevi görecek.

Yorum yapın