Denetim Firması Mazars, Kucoin’in Rezerv Kanıtını Doğrulayacak

Kripto borsası KuCoin, rezerv kanıtının (PoR) üçüncü taraf denetimi için uluslararası muhasebe firması Mazars’ı işe aldı.

5 Aralık’ta yapılan duyuruya göre doğrulama, borsa müşterilerine Bitcoin (BTC) için ana, ticaret, marj, robot ve sözleşme hesaplarına ilişkin ayrıntılarla birlikte kapsam içi varlıklarının teminatlandırılıp teminatlandırılmadığına dair ek şeffaflık ve raporlama sağlayacak. Ether (ETH) ve stabilcoinler Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) için.

Rapor, birkaç hafta içinde KuCoin’in resmi web sitesinde yayınlanacaktır. KuCoin CEO’su Johnny Lyu, hareketin, kullanıcıların fonlarında şeffaflık sağlamak için borsa çabalarında bir sonraki adım olduğunu söyledi. Kucoin’in ortağı Wiehann Olivier ayrıca şunları kaydetti:

“Son olaylardan sonra, sektörde ek şeffaflığa ciddi bir ihtiyaç var ve Mazars’ın KuCoin ve diğer uluslararası kripto para borsalarına sunduğu PoR hizmetinin şeffaflık yoluyla güven oluşturmaya yardımcı olacağına eminiz.”

Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere Mazars, 30 Kasım’da Binance’in PoR’unda “üçüncü taraf mali doğrulama” yapmak üzere resmi denetçi olarak da atandı. Binance’in halka açık olarak paylaştığı Bitcoin bilgileri zaten inceleniyor.

İlgili: Gri Tonlama bir sonraki FTX olacak mı?

Merkezi Paris’te bulunan uluslararası muhasebe firması, daha önce eski ABD Başkanı Donald Trump’ın şirketinde çalışıyordu. Raporlara göre firma, 2022’de Trump ve ailesiyle bağlarını kesti.

KuCoin ve Binance, 12 Aralık’a kadar Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Ron Wyden tarafından tüketicinin korunması hakkında bilgi vermesini talep eden altı kripto firması arasında yer alıyor.

Wyden, Binance, Coinbase, Bitfinex, Gemini, Kraken ve KuCoin’den yan şirketler, tüketici varlıklarının güvenceleri, müşteri verilerinin kullanımı ve piyasa manipülasyonuna karşı korumalar hakkında bilgi istedi. Senatör, FTX’te fonları olan kripto kullanıcılarının, Federal Deposit Insurance Corporation veya Securities Investor Protection Corporation kapsamında bankalar veya kayıtlı aracılar tarafından sunulanlar gibi “korumalara” sahip olmadığını savundu.

Yorum yapın