Demokratlar Ve Temsilciler, Kongre Önünde Ifade Vermesi Için Sbf’ye Baskı Yapmak Üzere Güçlerini Birleştiriyor

Amerika Birleşik Devletleri Meclis Mali Hizmetler Komitesi liderliği, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’i 13 Aralık’ta yapılması planlanan bir soruşturma duruşmasına katılmaya ayrı ayrı çağırdı.

Twitter’da 2 Aralık’ta yapılan paylaşımlarda, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi başkanı Demokrat Maxine Waters ve kıdemli üye Cumhuriyetçi Patrick McHenry, talep edilen SBF, FTX’in çöküşü etrafındaki olayları araştırmayı amaçlayan bir duruşmada konuşuyor. ABD’li milletvekillerinin eski FTX CEO’sunun şahsen mi yoksa Bahamalar’dan uzaktan mı görünmesini amaçladığı belli değil.

“[Sam Bankman-Fried]FTX’te olanlar hakkındaki tartışmalarınızda samimi olmanızı takdir ediyoruz.” söz konusu Sular. “Halkla konuşmaya istekli olmanız şirketin müşterilerine, yatırımcılarına ve diğerlerine yardımcı olacaktır.”

“Dediğin gibi, [Sam Bankman-Fried], ‘doğru olanı yapmaya çalışmak’ ve ‘buradaki müşterilere yardım etmek’ gibi bir göreviniz var,” dedi McHenry. “Bu doğru bir ifadeyse, 12/13 tarihinde Meclis Mali Hizmetler Komitesi önünde ifade verin.”

Meclis komitesi Kasım ayında Bankman-Fried, Alameda Research ve Binance dahil olmak üzere FTX’in düşüşüne karışan şirketlerden ve bireylerden haber almayı beklediğini söyledi. Büyük kripto borsası, 11 Kasım’da Bölüm 11’de iflas başvurusunda bulundu ve sonraki başvurular, şirketin 1 milyondan fazla alacaklıya karşı sorumlu olabileceğini ortaya çıkardı.

Senato Tarım Komitesindeki ABD milletvekilleri, 1 Aralık’ta Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu başkanı Rostin Behnam’ı FTX’in düşüşü ve geleneksel finans piyasaları üzerindeki etkisi hakkında sorgulayan benzer bir oturum düzenlediler. Behnam, finansal düzenleyici için ek yetki olmaksızın başka bir büyük borsanın çöküşünde yatırımcıların potansiyel olarak fon kaybetmesine yol açabilecek “federal bir düzenleyici çerçevedeki boşluklara” işaret etti.

İlişkili: FTX’ten sağ çıkacak tek kripto Bitcoin mi?

Bazı Crypto Twitter kullanıcıları, Bankman-Friend’in ABD 2022 ara seçimlerinde siyasi adaylara milyonlarca dolar bağışladığına dikkat çekti. Opensecrets.org tarafından bildirilen verilere göre, bu katkılar, her ikisi de Meclis Mali Hizmetler Komitesi üyesi olan Iowa Temsilcisi Cindy Axne ve New Jersey Temsilcisi Josh Gottheimer’i destekleyen bir siyasi eylem komitesine yapılan 5.000 dolarlık bağışları içeriyordu.

FTX’in iflasından bu yana Bankman-Fried, borsanın çökmesine yol açan hatalar için defalarca özür dileyerek medyadaki görünümünü artırdı. 16 Kasım tarihli bir rapor, yetkililerin eski CEO’yu sorgulanmak üzere ABD’ye iade etmeyi düşündüklerini öne sürdü, ancak yayınlandığı sırada Bankman-Friend hala Bahamalar’daydı.

Yorum yapın