Daha Fazlasını Bilin – apk haber

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, yaklaşan Apple Watch Series 9, iPhone 13 modellerinde kullanılan A15 Bichip tabanlı yeni bir işlemciyle gelecek. Yeni çip, daha hızlı yükleme süreleri ve daha iyi pil ömrü ile sonuçlanan hız ve verimlilik iyileştirmeleri getirecek.

Güncelleme, yeni bir pencere öğesi sistemi de dahil olmak üzere watchOS 10’da beklenen bazı yeni özelliklerin güçlendirilmesine de yardımcı olabilir. MacRumors’un bildirdiğine göre, mevcut Apple Watch Series 8, hız iyileştirmesi olmayan iki yıllık bir çip kullanıyor, bu nedenle Series 9’daki yeni çipin önemli bir yükseltme olması bekleniyor.

Gurman’a göre, Apple Watch Series 9 çipi, önceki nesil çipin yeniden markalanması yerine “yeni bir işlemci” olacak. Series 9 için büyük bir tasarım güncellemesi beklenmemekle birlikte, yeni çip mütevazı bir hız artışı sağlayabilir.

Apple bu yıl watchOS arayüzüne odaklanıyor ve Apple onu watchOS 10’da elden geçirmeyi planlıyor. Genel olarak, Series 9’un Series 8’e büyük ölçüde benzemesi bekleniyor ve temel fark güncellenmiş işlemci. Daha önce Gurman, watchOS’un bir sonraki ana sürümü olan watchOS 10’un, kullanıcı arayüzünde dikkate değer güncellemeler de dahil olmak üzere önemli değişiklikler getireceğini söylemişti.

watchOS 10, Haziran ayında WWDC’de resmi olarak tanıtılacak. watchOS 10 ile kullanıcılar, etkileşimli ve bağlamsal pencere öğelerinde gezinebilecek. Rapor ayrıca, Digital Crown’un sizi ana ekrana göndermek yerine pencere öğelerini açmak için kullanılacağını da öne sürüyor.

Ek olarak şirketin, Quartz adlı yapay zeka destekli yeni bir sağlık koçluğu hizmeti üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu, başlangıcından bu yana en büyük watchOS sürümü olacak, dolayısıyla watchOS 10 muhtemelen bu yılki WWDC’de dikkatleri üzerine çekecek, gsmarena’nın bildirdiğine göre. Apple Watch’un da gelecekte bir MicroLED ekrana sahip olması bekleniyor, ancak 2025’e kadar değil.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın