Daha Fazla Bilgi Edinin – apk haber

ABD merkezli popüler flört uygulaması Tinder, kullanıcı güvenliğini artırmak için “Fotoğraf Doğrulama” adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu. Bu sürecin bir parçası olarak, üyelerin artık kimliklerinin kanıtı olarak bir selfie videosu göndermeleri gerekiyor.

Şirket, Fotoğraf Doğrulamada video selfie’nin bugün dünya çapında kullanılabildiğini ve yalnızca Mesaj Ayarlarında “Fotoğraf Doğrulanmış Üyeler”i seçme özelliğinin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacağını söyledi.

Tinder’a göre, Fotoğrafı Doğrulanmış üyeler, sohbet etmeden önce eşlerinden aynı şeyi yapmalarını isteyebilir ve bu da onlara başkalarıyla nasıl etkileşim kuracakları konusunda daha fazla kontrol sağlar. Fotoğrafı Doğrulanmış üyeler, Mesaj Ayarları içinde yalnızca Fotoğrafı Doğrulanmış üyelerden mesaj almayı da seçebilirler.

“Tinder randevuları bize sürekli olarak fotoğraf doğrulamanın en değerli güvenlik özelliklerinden biri olduğunu söylüyor. Araç, üyelerin eşleşmelerinin gerçekliğini daha iyi değerlendirmelerine yardımcı olmak için bir yol daha sunar. 18-25 yaşındaki üyelerimiz için Fotoğraf Doğrulaması1 onlara %10 daha yüksek eşleşme şansı veriyor,” dedi Tinder’da Ürün Bütünlüğü Kıdemli Başkan Yardımcısı Rory Kozoll.

Flört uygulaması artık tüm yeni üyelerden bir profil oluşturduklarında Fotoğrafları Doğrulamalarını isteyecek. Şimdiye kadar üyeler, bir dizi statik poz verirken hareketsiz fotoğraflar çekiyordu ve bu fotoğraflar, üyenin profilindeki diğer fotoğraflarla karşılaştırılıyordu.

Şimdi, eğer üyeler fotoğraflarının doğrulanmasını istiyorsa, bir dizi video istemini tamamlamaları gerekecek. Şirket, hiçbir fotoğraf doğrulama işleminin mükemmel olmamasına rağmen, bunun Tinder’ın mavi onay işaretlerini daha gerçekçi tutmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Ayrıca flört uygulaması, üyelere çevrimiçi flörtün kontrolünü onlara veren araçlar sunar. Bu, etkileşimde bulunacakları insan türlerini seçmelerine izin vermeyi içerir.

Mesaj Ayarlarında “Fotoğraf Doğrulanmış Sohbet”i seçen üyeler, yalnızca diğer Fotoğraf Doğrulanmış üyelerden mesaj alır ve ayrıca bir mesaj gönderilmeden önce eşlerinden fotoğraflarını doğrulamalarını isteyebilirler. Flört uygulaması, Tinder Gold üyelerinin “Beğenilerini” yalnızca Fotoğrafı Doğrulanmış üyeler için filtreleyebileceğini söyledi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın