Daha Fazla Bilgi Edinin – apk haber

Bu özellik etkinleştirildiğinde, yeni üyeler bir grup yöneticisi tarafından onaylanacaktır.

Bu özellik etkinleştirildiğinde, yeni üyeler bir grup yöneticisi tarafından onaylanacaktır.

Grup yöneticilerinin yeni katılımcıları yönetmesine yardımcı olan grup ayarı, WhatsApp’ın en son güncellemesini App Store’dan yükleyen iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Meta’nın sahibi olduğu popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın, grup yöneticilerine yeni katılımcıları nasıl onaylayacaklarını yönetmelerine yardımcı olacak bir grup ayarı sunduğu bildiriliyor. Bu özellik ile grup yöneticileri, grubun yeni üyeleri için onayın nasıl olacağına karar verebilir ve grup yöneticilerinin yalnızca istenen üyelerin gruba eklenmesini sağlamalarına kesinlikle yardımcı olur.

WhatsApp’ı takip eden bir web sitesi olan WABetaInfo’ya göre, bu özellik etkinleştirildiğinde, yeni üyeler, bir grup davet bağlantısı kullanmış olsalar bile, gruba katılmadan önce bir grup yöneticisi tarafından “Bekleyen katılımcılar” bölümü incelenerek onaylanacak.

Özellik devre dışı bırakıldığında, yöneticiye özel bir istek göndermeden herkes davet bağlantısını kullanarak bir gruba katılabilir. Rapora göre, geçmişte bu durum topluluk yöneticileri için ciddi bir sorundu çünkü topluluk yöneticisinin alt gruba eklenmesini isteyen spam mesajlara yol açabiliyordu.

Bu güncellemede yayınlanan özelliklerden birine hâlâ sahip değilseniz, resmi değişiklik günlüğünde belirtildiği gibi bazı hesapların önümüzdeki haftalarda bu özellikleri alabileceğini unutmayın.

Grup yöneticilerinin yeni katılımcıları yönetmesine yardımcı olan grup ayarı, App Store’dan WhatsApp’ın en son güncellemesini yükleyen iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve uygulamanın sonraki sürümlerinde daha fazla kişi kullanabilecektir.

Bu arada WhatsApp, bilgi yayınlamak için ‘Kanallar’ adlı yeni bire çok araç üzerinde çalışıyor. Kanallar özelliği ile kullanıcılar, haber almayı seçtikleri kişilerden faydalı güncellemeleri kolayca alabilecekler. Özellik şu anda geliştirme aşamasındadır ve uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde kullanıma sunulacaktır.

Kanallar da uygulamanın bu bölümünde listeleneceğinden, WhatsApp Durum sekmesinin adını “Güncellemeler” olarak değiştirecek. WhatsApp Kanalı, bir kanala katılan telefon numaralarının ve kullanıcı bilgilerinin her zaman gizli tutulduğu özel bir araçtır.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın