Cz Ve Sbf, Başarısız Ftx/Binance Anlaşması Nedeniyle Twitter’da Karşı Karşıya Geldi

Binance CEO’su Changpeng Zhao veya CZ ve eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried veya SBF, FTX’in Kasım ayında yaşadığı likidite krizi sırasında borsalar arasındaki başarısız anlaşma hakkında yeni ayrıntılar açıkladı.

9 Aralık tarihli bir Twitter dizisinde, CZ sevk Binance’in “Alameda/SBF’den giderek daha fazla rahatsız olmaya” başladıktan sonra Temmuz 2021’de FTX’teki pozisyonundan çıktığını söyleyerek Bankman-Fried’e “dolandırıcı” dedi. Binance CEO’suna göre, SBF borsanın çekilmesiyle “çıkarıldı” – bir iddia istendi eski FTX CEO’sundan çevrimiçi bir yanıt.

Bankman-Fried, CZ’yi FTX’i kamuya açıkladığı için eleştirdi ve FTX’in firma iflas başvurusunda bulunmadan önce Kasım ayında bildirdiği “likidite sıkışıklığı” arasında borsalar arasındaki müzakereler hakkında ayrıntılar ekledi. SBF, o sırada FTX’in CZ ile “stratejik bir işleme” ulaştığını söyledi, ancak Binance daha sonra borsanın bilançolarını inceledikten sonra geri çekildi. Eski FTX CEO’su, Binance’in CZ’yi anlaşmadaki rolü hakkında yalan söylemekle suçlayarak ek 75 milyon dolar vermeden “son dakikada yürümekle tehdit ettiğini” iddia etti.

“Biz sizi satın almayı seçmedikçe yatırımcı olarak ayrılma hakkınız bile yoktu — tokenlerin/öz sermayenin çoğu hala kilitliydi.” söz konusu SBF, CZ’ye hitap ediyor.

CZ cevap verdi ayni:

“Sam, artık önemi yok. Ayrıca istemiyorsak bizi satmaya zorlayamazsınız. Ayrıca, yaptığınız başka bağış toplama etkinliklerini engelleme hakkımız da var. Hiç kullanmadım veya bahsetmedim. Asla bir rekabet ya da kavga olmadı. kimse kazanmadı […] Arkadaşlarınıza bize odaklanmalarını söylemeye çalışmayın. Kendine odaklan. Bunu şimdiye kadar öğrenmiş olman gerekirdi.”

Amerika Birleşik Devletleri Ev Finans Hizmetleri Komitesi’ndeki milletvekilleri daha önce Bankman-Fried’i FTX’in çöküşünü araştıran bir duruşmada konuşmaya çağırdı. SBF başlangıçta “neler olduğunu öğrenmeyi ve gözden geçirmeyi” bitirene kadar ifade vermek için beklemeyi planladığını söylese de, komite liderliği bir mahkeme celbi tehdidinde bulunarak eski FTX CEO’sunu Twitter’da 13 Aralık’ta “ifade vermeye istekli” olacağını söylemeye sevk etti.

İlişkili: SBF’nin kara para bağışı yaptığını “kabul etmesi”nin ardından FEC soruşturması talep edildi

Bankman-Fried, FTX’in düşüşüne yol açan olaylarla ilgili olarak yetkililerle görüşmesini geciktirmeye çalışıyor gibi görünse de, çeşitli medya kuruluşlarıyla röportaj yapmaktan çekinmedi. FTX Group’un 11 Kasım’daki 11. Bölüm başvurusundan bu yana SBF, borsanın çöküşündeki rolü nedeniyle defalarca kamuoyundan özür diledi.

Yorum yapın