Cz “Fud Büyümemize Yardımcı Oluyor” Derken, Binance Borsasından Günlük Btc Çekme Işlemleri 500 Milyon Doları Aştı

En büyük kripto borsası Binance’ten Bitcoin (BTC) çekimleri, CEO’sunun “FUD” demesiyle son 24 saatte 500 milyon doları geçti.

Zincir içi izleme kaynağı Coinglass’tan alınan veriler, Binance’in BTC bakiyesinin 13 Aralık’ta 30.000 BTC’nin üzerinde azaldığını gösteriyor.

CZ: FUD “tamamen sinir bozucu”

FTX fiyaskosunun serpintileri için en son sıcak nokta olan Binance, kullanıcı fonlarının çıkışını gören borsalara katıldı.

Coinglass’a göre, kullanıcılar yazının yazıldığı tarihe kadar geçen 24 saat içinde 30.300 BTC (515 milyon $) çekti ve bu, haftanın toplam 40.150 BTC’sinin çoğunu oluşturuyor.

Anormal davranış, Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ olarak da bilinir) sosyal medyada “FUD” olarak örttüğü şeyle savaşırken ortaya çıkıyor.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Reuters’te yer alan bir raporun, borsanın ABD’deki bir kara para aklama davasının hedefi haline geleceğini öne sürmesinin ardından başlangıçta sinirler yıprandı.

Zhao bunu yalanladı, paylaşım Binance’ten raporun iddialarını çürüten bir açıklama.

Ancak bundan sonra raporlar, büyük jeton para çekme işlemleri TRON’un CEO’su ve kurucusu Justin Sun tarafından yapılan açıklama gerilimi tırmandırdı.

Zhao’ya rağmen aynı şekilde eleştirmenleri göreve almak ve Sun, Binance’e 100 milyon dolarlık bir para yatırma gerçekleştirdikten sonra, kullanıcılar kendi fonlarını hesaplarından hızla çektiler. Geçici süspansiyon Binance’in stablecoin’i BUSD’nin bazı çekim işlemleri bu yazının yazıldığı sırada devam etmekteydi.

Zhao, “FUD, tamamen sinir bozucu olsalar da büyümemize yardımcı oluyor.” yazdı konuyla ilgili son Twitter dizisinde:

“Adını açıkça söylemeden biri hakkında FUD yapabilirsiniz, bu da farkındalığı yayar. Aynı zamanda ortak bir savunma ittifakı oluşturduğu için destekçilerini birleştirmeye de yardımcı oluyor.”

Olaylar, borsa kullanıcılarının toplu halde fonlarının velayetini aldığı FTX fiyaskosunun önceki olaylarını taklit ediyor. Ancak o sırada Binance’in BTC bakiyesi fiilen arttı.

Binance BTC bakiyesi – BTC/USD tablosu. Kaynak: Madeni para camı

BTC yardım sıçraması 17.500 doları hedefliyor

BTC fiyat hareketi Binance paniğinden etkilenmeden devam etti, BTC/USD gün içinde yaklaşık 17.500 dolara yükseldi. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView gösterdi.

İlgili: ‘Yılın en büyük haftası’ — Bitcoin’de bu hafta bilinmesi gereken 5 şey

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Binance’in kendi token’ı BNB (BNB) de aynı şekilde kısa bir düşüşten yaklaşık 250$’a toparlanarak 22 Kasım’dan bu yana en düşük seviyelerine ulaştı.

Sosyal medyada, eski eller bölümde olduğu kadar havalı göründü.

“BNB satışlarınız üzerindeki piyasa etkisini en aza indirmek istiyorsanız, sizden memnuniyetle 22$’a bir tane alırım!” popüler tüccar Pentoshi şaka yaptı FUD, BNB/USD zayıflığını hızlandırırken.

BNB/USD 1 saatlik mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Burada ifade edilen görüşler, düşünceler ve görüşler yalnızca yazarlara aittir ve Cointelegraph’ın görüş ve düşüncelerini yansıtması veya temsil etmesi gerekmez.

Yorum yapın